Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dzień Edukacji Narodowej w Gołaczewach

Główna treść

Dzień Edukacji Narodowej w Gołaczewach

W Zespole Szkół w Gołaczewach tradycyjnie już połączono obchody Dnia Edukacji Narodowej z uroczystym przyjęciem do społeczności szkolnej dzieci rozpoczynających naukę w placówce. Pierwszaki zaprezentowały piękny program artystyczny, złożyły uroczyste ślubowanie i oczywiście zostały pasowane przez dyrektora Roberta Kozłowskiego na uczniów za pomocą wielkiego ołówka… Wielkie emocje dzieci podzielali licznie przybyli ich rodzice i dziadkowie.

W Gołaczewach rozpoczęła nauke rekordowa liczba dzieci, które musiano podzielić na trzy klasy. Jest to jedna z nielicznych szkół, w których w czasach niżu demograficznie dzieci systematycznie przybywa. Stąd też radość lokalnej społeczności z inwestycji jakie czyni Gmina na rzecz rozbudowy i poprawy warunków pracy w placówce, która wciąż podnosi standard nauczania.

Składając życzenia pracownikom oświaty burmistrz Adam Zielnik podkreślał wagę roli jaką pełnią w społeczeństwie i dziękował im za trud poświęcony najmłodszym obywatelom Gminy Wolbrom. Do życzeń przyłączyli się także radni Andrzej Bocianowski, Bartłomiej Żurek i Kazimierz Golda przybyli na uroczystość.

W trakcie okolicznościowej akademii dyrektor placówki wręczył nagrody wyróżniającym się pracownikom, zarówno nauczycielom, jak i pracownikom obsługi szkoły.

Powiązana galeria