Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dzień Zdrowia w Szkole Podstawowej w Dłużcu

Główna treść

Dzień Zdrowia w Szkole Podstawowej w Dłużcu

6 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu świętowaliśmy Dzień Zdrowia. Ten moment był okazją do podsumowania pracy gabinetu lekarsko- pielęgniarskiego oraz prelekcji na temat profilaktyki próchnicy w naszej szkole oraz zdrowego trybu życia i odżywiania się.
Na początku dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz powitał gości, którzy z tego powodu zawitali do nas, a byli to:
Pani poseł Lidia Gądek
Pan Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik
Pan Sebastian Woźniak lekarz stomatolog.
Następnie uczniowie klas: II a i III a (pod opieką pani Urszuli Latacz) przedstawili krótki program artystyczny wzorowany na „Teleexpresie”, w trakcie którego przybliżyli działalność prozdrowotną naszych gości oraz działania profilaktyczne prowadzone w szkole. W zabawnym programie informacyjnym wystąpili:
Angelika Nowak i Zuzanna Rams- prowadzące
Kacper Piąty- przewodniczący SU
Paweł Świerczek- dyrektor szkoły
Katarzyna Janus- pani poseł
Filip Nowak- pan dentysta
Nikola Tabor- jako gwiazda piosenki
Marta Ogonek, Julita Gawron, Wiktoria Kubat, Emilia Świerczek- reporterki.

W trakcie występu mogliśmy się przekonać, że nasi goście mają ogromny dystans do siebie , stąd uśmiechy na ich twarzach.
Po części artystycznej głos zabrał pan Sebastian Woźniak- lekarz stomatolog, który opiekuje się naszymi uczniami w jednym w najlepiej wyposażonych gabinetów lekarsko- pielęgniarskich mieszczącym się w szkole w Dłużcu. Pan doktor przygotował prelekcję, w trakcie której przybliżył zebranym tajniki dbania o zęby i sposoby ochrony przed próchnicą. Przedstawił również sprawozdanie z badań profilaktycznych przeprowadzanych wśród uczniów.
Następnie głos zabrała pani Lidia Gądek (w tym dniu przede wszystkim lekarz i dyrektor Wol- Med Wolbrom), która przygotowała niezwykle ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą dbania o zdrowie, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej.
Głos zabrał również pan burmistrz Adam Zielnik, który stwierdził, że właściwy tryb życia i odżywianie jest bardzo ważne, szczególnie w wieku dorastania.
Na zakończenie dyrektor szkoły pan Krzysztof Szczepankiewicz wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Wolbrom panem Adamem Zielnikiem złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Służby Zdrowia wręczając kwiaty pani doktor Lidii Gądek oraz panu Sebastianowi Woźniakowi.
To było bardzo zdrowe i pozytywne spotkanie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się podobne.

Urszula Latacz

Galeria zdjęć: