Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dzisiaj rusza sezon letni na basenie. Zapraszamy!

Główna treść

Dzisiaj rusza sezon letni na basenie. Zapraszamy!

Od dzisiaj rusza sezon letni wolbromskiego kąpieliska. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami tegoroczny sezon będzie upływał pod znakiem remontów. Duży, otwarty basen, w związku z planowaną gruntowną modernizacją, będzie nieczynny, i do końca wakacji do dyspozycji miłośników kąpieli pozostanie kryta pływalnia oraz brodzik dla dzieci. Również po wakacjach będą trwały prace remontowe. Trwającą rok gruntowną modernizację i rozbudowę czeka ponownie krytą pływalnią.     Choć w tym roku wolbromskie kąpielisko będzie funkcjonowało w nieco okrojonym stanie, każdy, kto tu zawita, z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Na miłośników kąpieli czeka nie tylko woda czysta jak kryształ, ale także szereg atrakcji. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku, dzięki staraniom Burmistrza Adama Zielnika oraz Dyrektora Domu Kultury Piotra Gamrota, w ramach przeprowadzonych remontów, na odkrytej pływalni został zainstalowany nowoczesny system uzdatniania wody, dzięki czemu woda basenowa zarówno w basenie sportowym jak i na brodziku jest krystalicznie czysta. Kryta pływalnia oferuje ponadto saunę, grotę solną czy jacuzzi. Na brodziku nie małą frajdę dla dzieci stanowi korzystanie ze zjeżdżalni, ustawianie się pod wiaderkiem, z którego przelewa się woda, czy pod strumieniem wody wydobywającej się z fontanny-foczki, ustawionej na brzegu basenu. W ramach przygotowań do tegorocznego sezonu dno, schody i obrzeże brodzika pozyskały nowoczesną, trwałą i przede wszystkim bezpieczną, bo antypoślizgową nawierzchnię. Taką samą nawierzchnię uzyskała dodatkowo niecka pod prysznicem. Koszty przeprowadzenia tych prac wyniosły 26 tys. zł. z czego Burmistrz Adam Zielnik dołożył 21 tysięcy złotych. 

Aby za rok było lepiej, dziś powinniśmy uzbroić się w cierpliwość.  Tym bardziej, że naprawdę będzie opłacało się czekać.     Zgodnie z oczekiwaniami Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, 18 maja 2017 r. pomyślnie zakończony został etap oceny finansowej wniosku Gminy Wolbrom o dofinansowanie projektów złożonych w ramach konkursu nr RPMP.06.03.01-IZ.00-12-060/16 dla Działania 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu, Poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów – SPR. Nasz wniosek otrzymał pozytywną ocenę. W poniedziałek 19 czerwca została ogłoszona lista wniosków o dofinansowanie, które uzyskały pozytywny wynik na etapie oceny merytorycznej. Wśród 39 projektów na łączną kwotę dofinansowania wynoszącą 71 019 373,07 zł. znalazł się także wolbromski projekt ! Szacowana wartość modernizacji kąpieliska mie jskiego w Wolbromiu wynosi 1 412 286,00 zł a dofinansowanie 759 993,58 zł. 
 Tym samym starania Burmistrza Adama Zielnika zakończyły się pomyślnie. Dzięki temu, po raz pierwszy od powstania, odkryta pływalnia przejdzie tak poważną i wyczekiwaną metamorfozę.
Zanim jednak przystąpi się do właściwych prac modernizacyjnych dużego basenu, niezbędne do wykonania w czasie wakacji są prace przygotowawcze w postaci odwiertów geologicznych i analiz konstrukcyjnych, aby mieć stuprocentową pewność, że obiekt wytrzyma to, co planowane jest do wykonania. 

Po wakacjach, ruszają także prace przy krytej pływalni, która przejdzie trwająca rok kolejną gruntowną modernizację i rozbudowę.        Wychodząc naprzeciw mieszkańcom, basen w tym sezonie będzie czynny już od godz. 8:00, aż do 21:00. Cena biletu całodniowego na brodzik wyniesie zaledwie 4 zł -ulgowy i 5 złotych- normalny do nabycia w kasie krytej pływalni. – Dla każdego, kto chce przyjść na basen z myślą o opalaniu, wstęp jest wolny – zapewnia dyrektor Domu Kultury Piotr Gamrot.