Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dzisiaj zakończenie roku szkolnego. Burmistrz Wolbromia życzy udanych wakacji!

Główna treść

Dzisiaj zakończenie roku szkolnego. Burmistrz Wolbromia życzy udanych wakacji!

– Z okazji zakończenia roku szkolnego, serdecznie dziękuję Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom naszych gminnych szkół, a także Stowarzyszeniom wspierającym szkoły za cały rok sumiennej i solidnej pracy, zaangażowanie i wytrwałość. Radom Rodziców i wszystkim Rodzicom dziękuję za wspieranie działań szkół, za troskę o rozwój i wychowanie dzieci. Uczniom dziękuję za pracę i starania podejmowane dla osobistego rozwoju i na pożytek całej naszej społeczności.

Doceniam, że wielu z Was kończy ten rok z bardzo dobrymi wynikami i osiągnięciami sławiącymi dobre imię naszej Gminy. Wszystkim Państwu życzę wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych niezapomnianych wrażeń, radości i zdrowego wypoczynku – życzy Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik

Uczniowie mogą cieszyć się wolnym czasem już od jutra, dziś bowiem w naszych placówkach oświatowych odbywały się oficjalne uroczystości zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Obok rozdania świadectw, zakończenie roku było okazją do wyróżnienia uczniów, którzy nie tylko zdobyli wspaniałe świadectwa, ale i osiągnęli sukcesy w różnego typu konkursach czy olimpiadach.
Tak właśnie było na zakończeniu roku szkolego w Zespole Szkół (Pod Lasem), w którym uczestniczył Burmistrz Adam Zielnik. Dziś Adam Zielnik wystąpił w podwójnej roli, jako gospodarz naszej Gminy i rodzic, który wspólnie z małżonką Pauliną znalazł się w gronie rodziców uhonorowanych Listami gratulacyjnymi za osiągnięte wybitne wyniki w nauce swych dzieci. 
Najlepsi uczniowie zostali ponadto nagrodzeni stypendiami za wyniki w nauce i za osiągnięcia sportowe. Podobnie i w tym roku, stypendia za szczególne osiągnięcia lub najwyższą średnią na poziomie klas ufundowała uczniom firma SumiRiko Poland. Nagrody te wręczył prezes Kazuhiko Kato oraz dyrektor Aneta Pokorska. Nie zabrakło nagród ufunowanych przez Radę Rodziców, które przekazał uczniom ze szczególnymi osiągnięciami Przewodniczący Rady Rodziców Piotr Serwatka.
Niezależnie od tego, czy otrzymane dziś świadectwo będzie powodem do dumy, czy też nie za bardzo, dzieciom i młodzieży Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom życzył udanego i atrakcyjnego letniego wypoczynku. Na ręce dyrektora Zespołu Szkół Waldemara Smotera złożył podziękowania gronu pedegogicznemu oraz pracownikom szkoły za zakończony rok szkolny.  
Do zobaczenia we wrześniu w pełni sił, zapału i nowych, twórczych pomysłów!