Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: E-booki w wolbromskiej bibliotece!

Główna treść

E-booki w wolbromskiej bibliotece!

Już niebawem Miejska Biblioteka Publiczna w Wolbromiu udostępni swoim czytelnikom ponad tysiąc E-book-ów. Można będzie z nich korzystać na miejscu w bibliotece lub na własnym komputerze. Dostęp do E-book-ów będzie całkowicie darmowy!

Najprawdopodobniej już od 1 kwietnia będzie można korzystać z 1400 pozycji z różnych dziedzin nauki (lektur, literatury dziecięcej). Dostęp do nich będą mieli czytelnicy posiadający kartę biblioteczną w Miejskiej Bibliotece. Dzięki odpowiedniej platformie będzie można założyć konto i aktywować dostęp przy użyciu odpowiedniego kodu. Taki kod, każdy zainteresowany czytelnik otrzyma na miejscu w bibliotece po uprzednim okazaniu swojej karty bibliotecznej. Posiadanie takiego kodu umożliwia korzystanie z E-book-ów w domu. Wystarczy być online.
Zakup elektronicznych książek przez wolbromską bibliotekę został zrealizowany w ramach zainicjowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie konsorcjum Małopolskich Bibliotek Publicznych. 32 biblioteki publiczne województwa małopolskiego wzięły w nim udział.

Uczestnictwo w konsorcjum Małopolskich Bibliotek Publicznych jest niezmiernie korzystne dla wolbromskiej biblioteki. Dzięki niemu roczna opłata abonamentowa ponoszona przez bibliotekę w ramach udostępniania E-book-ów będzie znacznie mniejsza i wyniesie 1800 zł. Kody, które otrzymają czytelnicy są całkowicie bezpłatne. Korzystanie z E – książek w Internecie jest na ogół bardzo drogie, dlatego też zachęcamy do korzystania z nich za darmo –  już wkrótce w naszej lokalnej bibliotece.

Biblioteka, doceniając potrzeby czytelników słabowidzących i niewidomych, którzy czekają na poszerzenie oferty książek do słuchania, szuka także rozwiązań tego problemu.

Greta Fałda