Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu!

Główna treść

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu!

Szanowni Państwo,
Europejski Tydzień Mobilności na stałe zagościł w kalendarzu wrześniowych wydarzeń Województwa Małopolskiego. Tegoroczna edycja, to kolejna okazja by podzielić się swoimi sukcesami na rzecz zrównoważonego transportu oraz budować świadomość mieszkańców w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej.

Kampania rozpocznie się 16 września i trwać będzie do 22 września, a jej finałem jest Dzień Bez Samochodu. Tegoroczny temat przewodni brzmi „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej
skomunikowanych mieszkańców i lepiej skomunikowane miejsca. Dotychczasowe zaangażowanie samorządów województwa małopolskiego zaowocowało wyróżnieniem naszego regionu przez
Ministerstwo Infrastruktury. Jestem przekonany, że i w tym roku, razem uda nam się godnie reprezentować nasz rejon na tle Europy.

Nowo otwarta ścieżka rowerowa, bus-pas, bezpieczny parking dla rowerów, popularyzacja jazdy na rowerach jako alternatywa dla samochodów spalinowych, to tylko przykłady inicjatyw, które są promowane w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Województwo Małopolskie już na stałe wprowadziło specjalną ofertę biletową pn. Małopolski bilet na Dzień bez samochodu. Każdego roku, w dniu 22 września, będzie możliwy zakup specjalnego biletu za symboliczną „złotówkę” uprawniającego do nielimitowanej liczby przejazdów, w granicach Małopolski, pociągami Kolei Małopolskich i POLREGIO. Dodatkowo, przez cały tydzień trwania akcji,w pociągach należących do Województwa Małopolskiego wyświetlane będą na ekranach spoty promujące kampanię ETM oraz informację o wydarzeniach towarzyszących.

Jeszcze raz zachęcam do czynnego udziału w kampanii, ponieważ dla organizatorów najciekawszych i najbardziej efektywnych przedsięwzięć, promujących ekologiczny sposób poruszania się, przewidziane są prestiżowe nagrody, fundowane przez Komisję Europejską oraz Ministra Infrastruktury. Zachęcam do rejestracji w wydarzeniu na stronie internetowej
https://registration.mobilityweek.eu/login.php?lang=pl,

gdzie znajdą Państwo więcej szczegółowych informacji m.in. jakie warunki należy spełnić aby móc ubiegać się o nagrody. W ślad za tym zaproszeniem otrzymają Państwo również materiały pomocnicze przygotowane przez organizatorów wydarzenia, które pomogą w aktywnej jego promocji.

Z wyrazami szacunku,
Józef Gawron
Wicemarszałek Województwa Małopolskiego