Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Ferie z przesłaniem

Główna treść

Ferie z przesłaniem

W dniach od 10 do 12 lutego Warsztat Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej, działający w strukturze Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolbromiu, w ramach dni otwartych zorganizował kolejną akcję „ Ferie w warsztacie”, skierowaną do dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej. Podobnego typu inicjatywy obejmujące ferie zimowe i wakacyjne odbywały się już w poprzednich latach i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

Głównym założeniem organizatora zajęć w czasie ferii był czynny udział dzieci i młodzieży w procesie integracji z osobami niepełnosprawnymi oraz stwarzanie podstaw do pozytywnego odbioru wizerunku ludzi z różnego rodzaju dysfunkcjami. Kształtowanie postaw tolerancji i integracji, jest ważnym elementem wychowawczym, który powinien być wdrażany od najmłodszych lat życia człowieka. Dlatego też Warsztat Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej stawia na budowanie bezpośredniej relacji „człowiek-człowiek”.

Tegoroczny czas zimowej przerwy wakacyjnej upłynął w radosnej atmosferze. WTZ przygotował dla chętnych dzieci wiele atrakcji, a wśród nich zajęcia plastyczne, na których uczestnicy malowali i dekorowali gipsowe serca i inne figurki, uczyli się nakrywać do stołu i układać serwetki, przygotowywali naturalne soki, piekli rogaliki, a także uczestniczyli w sportowej rywalizacji – były turnieje: bilardowy, piłkarzyków i koszykówki, a także rywalizacja w rzutach lotkami.

Zapraszając już teraz za udaną wspólną zabawę mamy nadzieję, że kolejne akcje będą opływały dziecięcymi uśmiechami.

Sebastian Sierka