Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Festyn rodzinno – integracyjny w SP w Chełmie

Główna treść

Festyn rodzinno – integracyjny w SP w Chełmie

Festyny integracyjne, organizowane z okazji przypadających w maju i czerwcu świąt rodzinnych są świetną okazją do wspólnej zabawy całych rodzin, konsolidujących społeczności lokalne. Organizacja podobnych imprez staje się już stałą atrakcją w większości miejscowości naszej gminy. W załączeniu sprawozdanie z takiej imprezy przesłane do nas wraz z dokumentacją zdjęciową z Chełmu.

I FESTYN RODZINNO – INTEGRACYJNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CHEŁMIE

15 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbył się I Festyn Rodzinno – Integracyjny.  Imprezę rozpoczęli dyrektor szkoły Halina Knap oraz burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Jan Łaksa, który objął festyn swoim patronatem.
Po krótkim oficjalnym wstępie i przywitaniu gości, nadszedł czas na „poloneza”, którego zaprezentowali uczniowie klasy V i VI przygotowani przez panią dyrektor. Piękne stroje oraz układ choreograficzny wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. W takiej atmosferze, na scenę poproszono odchodzącego na emeryturę ks. Aleksandra Witkowskiego, któremu zgromadzona społeczność szkolna oraz przybyli goście uroczyście dziękowali za ponad 20– letnią współpracę ze szkołą w Chełmie. Wszyscy ze wzruszeniem odśpiewali księdzu „Sto lat…”

Po tych przeżyciach nadszedł czas na wspólną zabawę. Rozpoczęły się różnorodne atrakcje rekreacyjno – sportowe, przeplatane programami artystycznymi, w których dzieci prezentowały swoje talenty w śpiewie, recytacji i tańcu. Mogliśmy m.in.  zobaczyć „Krakowiaka” w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów, „Trojaka” oraz finalistów szkolnej edycji „Mam talent”. Nie mogło też zabraknąć prezentacji inscenizacji bajki „Jest taki kwiat”. Jednak największe emocje wzbudziły konkurencje sportowe. Oprócz zadań dla poszczególnych klas, rywalizowali też ojcowie, mamy oraz całe rodziny. Był również konkurs dla odważnych, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Szkołę odwiedziła także jednostka  OSP z Olkusza, która zaprezentowała zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznała zebranych ze swoją pracą. Przybyli goście mogli skorzystać z punktów gastronomicznych. Swoje „pięć minut” mieli też najmłodsi, korzystając bezpłatnie z trampoliny, zjeżdżalni i zamku do skakania. Dzięki firmie FM GROUP wszystkie panie, bez względu na wiek, mogły skorzystać z profesjonalnego makijażu oraz porad jak dbać o siebie, aby wyglądać młodo i atrakcyjnie. 

Gdy nadszedł czas na podsumowanie rozgrywek sportowych, kolejni zwycięzcy stawali na podium, odbierając medale, dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy konkursów medale „śmieszki” i nagrody pocieszenia. Kiedy wszyscy już mieli trofea, wystrzeliły flary w rytm muzyki „We Are The Champions”…

Nadszedł też czas podziękowania wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do tego, że festyn był tak atrakcyjny, szczególnie dla naszych uczniów. Całość dopełniły sztuczne ognie, które zostały wystrzelone ku zaskoczeniu wszystkich, za wyjątkiem głównego organizatora,bedące zarazem zapowiedzią, że impreza była pierwszą, lecz nie ostatnią w naszej szkole.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, którymi byli:

Honorata i Tomasz Karkosz, Anna i Tadeusz Drabek, Irena Chacia, Piotr Janasik, Halina Piwowarczyk, Sebastian Piwowarczyk – przedstawiciele FM GROUP, Stanisław Rolka „Remix”, Jan Łaksa, burmistrz MiG Wolbrom, Barbara Mosór „Skalanka”, FTT, TRI Poland, Interkonekt, Ewa Białaś, Sebastian Krężel, Dominik Tracz, Michał Mędrek, Iwona i Krzysztof Piwowarscy, OSP Olkusz, Elżbieta i Tomasz Chudziński, Anna Kulka, Prawtech, Koło Gospodyń Wiejskich z Chełmu, BS Wolbrom, Czesław Dyduch, Alina Rolka, Paweł Mąkol, Janina i Piotr Galaś, Teresa i Kazimierz Banyś, Katarzyna i Marcin Ciepał, Barbara i Jan Kurdybacz, Waldemar Kuś.  

Halina Piwowarczyk
współorganizator festynu