Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Firmy z Chorwacji chcą nawiązać współpracę

Główna treść

Firmy z Chorwacji chcą nawiązać współpracę

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie informuje, iż w dniu 20 maja br. będzie gościć grupę 20 przedsiębiorców z Chorwacji, którzy zainteresowani są nawiązaniem wspólpracy z firmami polskimi. Reprezentowane przez nich branże to m.in.: turystyka, nieruchomości, AGD, branża spożywcza (wina, alkohole, syropy owocowe, ryby, oliwa, owoce morza, sery) – zachęcamy firmy polskie do zgłoszenia udziału w spotkaniach biznesowych w siedzibie IPH.

Do Krakowa 20 maja 2014 r. przyjadą delegacje następujących firm chorwackich:

1. IBCI d.o.o. (www.ibci.hr)- International Business Club of Investors – grupa firm ze Splitu działająca  w kilku branżach, w tym w branży handlu, turystyki przyjazdowej oraz nieruchomości. Pragnie nawiązać kontakty z : – producentami mobilnych domków kempingowych; -producentami mebli, którzy poszukują przedstawiciela w Chorwacji, w związku z potrzebą wzbogacenie swojej oferty w nowo otwartym show roomie; -producentami mięsa mrożonego w związku z zaopatrywaniem hoteli w produkty spożywcze (interesuje ich współpraca na zasadzie przedstawicielstwa, dysponują powierzchniami magazynowymi, chłodniami i profesjonalną flotą pojazdów do dystrybucji). Mogą zaoferować długoletnie doświadczenie w handlu i dystrybucji oraz sieć sprawdzonych kontrahentów.

2. CiO Ltd (www.cio-nekretnine.hr) – firma inwestycyjna  z szerokim doświadczeniem w realizacji projektów budowlanych oraz obrocie nieruchomościami w atrakcyjnych lokalizacjach na chorwackim wybrzeżu. Ich głównymi  rodzajami działalności są: – sprzedaż i wynajem obiektów mieszkalnych i  komercyjnych w Chorwacji, doradztwo w zakresie wycena wartości nieruchomości, realizacja projektów budowlanych aż po sprzedaż, ocena kosztów inwestycji i badania rynkowe. Firma realizuje kompletne projekty inwestycyjne począwszy od zakupu i konsolidacji gruntów, poprzez projektowanie i uzyskanie wszystkich pozwoleń aż po sprzedaż lokali. Szuka potencjalnych inwestorów zainteresowanych lokowaniem swoich środków w nieruchomości , w tym zarówno obiekty mieszkaniowe jak i zainteresowanych budową nowych hoteli  i obiektów turystycznych  tj. wille do wynajęcia i na sprzedaż. Mogą podjąć się realizacji projektu wedle zamówienia klienta. Ponadto chciałaby podjąć współpracę z polskimi biurami pośrednictwa  nieruchomości.

3. Agecija Eko Kaštelanski Zaljev (www.ekz.hr) – agencja realizująca zintegrowany projekt ochrony Zalewu Kasztelańskiego- Eko Projekt obejmujący budowę oraz przebudowę kanalizacji miast Split, Solin, Kastela, Trogir, gminy znajdujące się aż do wyspy Covo, jak również modernizację powiązanych systemów zaopatrzenia w wodę.  Przedstawiciele agencji chcieliby spotkać się z firmami projektowymi i wykonawcami, zajmującymi się projektami urządzeń do oczyszczania ścieków 2 i 3 stopnia.

4. Trenton d.o.o.  (www.trenton.hr) – firma produkująca oliwę z oliwek, oliwki, anchois i pasztety rybne. Pragnie nawiązać kontakty z dystrybutorami tych produktów na rynku polskim.

5. Mirna d.d. (www.mirna.hr) – przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą konserw rybnych (sardynki, tuńczyk, łosoś, makrele). W  Polsce poszukuje dystrybutora wyłącznego dla swoich produktów.

6. Gligora Sirana (www.gligora.com )- producent tradycyjnych twardych serów z mleka krowiego, owczego i koziego z historią sięgającą XIX wieku. Produkty firmy otrzymały liczne nagrody branżowe.

7. Maraska d.d. (http://www.maraska.hr/?l=en )  – producent alkoholi z Zadaru o kilkusetletniej tradycji, który wzbogacił swoją ofertę także o wybór syropów owocowych. Pośród wytwarzanych przez firmę produktów alkoholowych znajdują się likiery owocowe i ziołowe, wódki, rum, śliwowica czy aperitif o nazwie Vlahovac (36%) wywodzącej się od nazwiska dawnego właściciela destylerni. Trunek ten produkowany jest w oparciu o recepturę z XIX wieku, charakteryzuje go wyjątkowo cierpki smak, którego podstawą jest macerat roślinno-ziołowy.

8. Cromaris (http://cromaris.hr/en ) – firma oferująca świeże ryby oraz owoce morza z własnej hodowli na Adriatyku. Do głównych produktów należą świeże okonie i leszcze oraz ich przetwory (marynowane lub wędzone) a także inne ryby oraz małże i ostrygi. Ponad połowa ich produkcji jest sprzedawana zagranicę, w tym do Polski.

9. Ribarska Sloga (www.ribarskasloga.hr ) – producent ryb.

10. Bodulica Ramov – producent oliwy z oliwek.

11. Opg Raspovic – producent oliwy lawendowej.

12. Udruga Vinara i Vinogradara Nadin – stowarzyszenie producentów wina z regionu Zadaru.

13. PZ Masvin (www.masvin-polaca.hr ) –spółdzielnia zrzeszająca drobnych, rodzinnych producentów oliwy z oliwek, wina i przetworów z fig z regionu Ravni Kotari. Produkty spółdzielni wytwarzane są metodami ekologicznymi, posiadają certyfikaty wyrobów organicznych i cechują się najwyższą jakością. Spółdzielnia oferuje oliwę z oliwek extra vergine, oliwki stołowe oraz wina na bazie szczepów Crljenak kaštelanski, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Plavina and Babic Maraština, Chardonnay, Debit and Yellow Muscat.

14. Marinje Zemlje d.o.o. – firma zajmująca się produkcją wina i uprawą winogron. Poszukuje partnera strategicznego.

15. UHY Savjetovanje d.o.o. (www.uhy.hr) – firma doradcza specjalizująca się w  projektach unijnych, doradztwie inwestycyjnym, biznesowym i podatkowym, usługach audytorskich i księgowych.  Chciałaby spotkać się z polskimi firmami konsultingowymi zajmującymi się pozyskiwaniem dotacji unijnych w Polsce.

16. Eurotim d.o.o. (www.eurotim.hr) – firma specjalizująca się w obróbce skrawaniem. W Polsce poszukuje partnerów do produkcji przenośników.

17. Ustanova Slatinski Dvori – instytucja opieki dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych.

18. Auto SL 91 d.o.o. (www.asl91.hr ) – szkoła kierowców oraz zakład naprawy samochodów oferujący także wsparcie w przypadku nagłych awarii w trasie. Pragnie spotkać  się z producentami części do świateł holowania i wysokiego obciążenia pojazdów.

19. Larimar Essentia d.o.o. (http://shop.larimarcode.com/eu/) – sklep internetowy ze sprzętem AGD, głównie sokownikami. W Polsce poszukuje partnera, który byłby zainteresowany rolą dystrybutora generalnego i podmiotu serwisującego tego sprzętu.

20. Sunčana staza d.o.o. (www.hotel-pula.hr) – hotel w Puli, który chciałby nawiązać kontakty z biurami podróży i innymi podmiotami, które mogłyby być zainteresowane najmem pokoi hotelowych w Puli.

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do pobrania