Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Fotopułapki, kontrole i mandaty… na śmiecących

Główna treść

Fotopułapki, kontrole i mandaty… na śmiecących

Mieszkańcy Gminy Wolbrom, za nami tegoroczna akcja „Wiosenne Porządki w Gminie Wolbrom”. Wielu z nas włożyło mnóstwo serca i sił w to, by nasza okolica lśniła czystością, jednak wciąż pojawiają się miejsca, gdzie bezmyślnie porzucane są odpady.

Informujemy, że od zakończenia akcji Straż Miejska w Wolbromiu prowadzi wzmożone kontrole dotyczące nielegalnego wyrzucania śmieci.

☑️Regularnie sprawdzane są lasy, łąki, tereny przy drogach oraz miejsca, w których najczęściej powstają dzikie wysypiska.

☑️Na terenie całej gminy zainstalowano wiele ukrytych fotopułapek, które rejestrują akty śmiecenia.

☑️Pierwsze osoby przyłapane na gorącym uczynku zostały już ukarane mandatami karnymi!

Apelujemy do wszystkich Mieszkańców!

🔴Nie wyrzucajcie odpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone!

🔴Śmiecenie w lasach czy na przydrożnych rowach to nie tylko ogromna szkoda dla środowiska i estetyki naszego regionu, ale też realne konsekwencje finansowe!

🔴Dbajmy o porządek i ekologię wspólnie – czysta gmina to nasza wspólna wizytówka!

Przypominamy, że jeżeli masz problem z odpadami, możesz skorzystać z PSZOK-u!

Większość nietypowych odpadów możesz oddać całkowicie legalnie i bezpłatnie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na ul. 1 Maja 59, Wolbrom czynny:

Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 18:00

Sobota: 8:00 – 13:00.

Możesz tam oddać:

✅Odpady wielkogabarytowe (np. stare meble)

✅Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (AGD, RTV)

✅Zużyte opony, baterie i akumulatory

✅Chemikalia i przeterminowane leki

✅Popiół, odpady budowlane oraz tekstylia

Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś niszczy nasze wspólne otoczenie. Zgłoszenia o dzikich wysypiskach można kierować bezpośrednio do Straży Miejskiej w Wolbromiu tel. 662 298 296.