Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Fundamenty bloku wielorodzinnego już gotowe

Główna treść

Fundamenty bloku wielorodzinnego już gotowe

Zaledwie przed trzema tygodniami (3 lipca) wbito pierwsze łopaty pod budowę nowego wielorodzinnego bloku mieszkalnego, a już dziś możemy poinformować o zakończeniu I etapu. Jest nim oczywiście wykonanie fundamentów. Pomimo niewielkich przeszkód, które sprawiła natura w postaci obfitych opadów deszczu, postęp prac jest imponujący. Jak oznajmił Andrzej Bałazy właściciel Zakładu Remontowo-Budowlanego, firmy wykonującej budowę, równolegle do fundamentów rosną też ściany fundamentowe.

To, że można było tak wiele zrobić w dość krótkim czasie, możemy zawdzięczać burmistrzowi Adamowi Zielnikowi, dzięki któremu dostaliśmy zgodę na rozpoczęcie prac bez czekania na uprawomocnienie się decyzji o pozwoleniu na budowę – mówi Marian Będkowski, prezes NOWUM WOLBROM firmy inwestorskiej. – Przed rozpoczęciem budowy mogliśmy z kolei liczyć na pomoc w sprawnym przygotowaniu przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy wszelkich zgód i opinii niezbędnych do otrzymania zgody na budowę przedsięwzięcia, co przyspieszyło wydanie decyzji o wydaniu pozwolenie na budowę przez starostę olkuskiego w dniu 2 lipca br. – podkreślił inwestor.

Pierwsza od kilkudziesięciu lat inwestycja z pewnością przyczyni się do rozwoju miasta. Inwestor chce przyciągnąć ludzi nie tylko z Wolbromia, ale także i okolicznych gmin. Tym bardziej, że spółka BĘDKOWSKI NOWUM WOLBROM w planach ma budowę kolejnych 5 bloków. Chętnych z pewnością nie zabraknie, a w podjęciu decyzji pomoże zarówno atrakcyjna lokalizacja, jak również cena.

Około 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy, to połowę tego, co w leżącym niespełna 40 km Krakowie – podkreślił Marian Będkowski. Obok ceny, atrakcyjne jest też sfinansowanie zakupu mieszkań. – My pieniędzy nie przyjmujemy do ręki. Kupujący wszystkie pieniądze będą wpłacali do Banku PKO BP. Ja nie widzę pieniędzy, aż do czasu zakończenia inwestycji. Inwestorowi, za każdy etap odebrany przez upoważnionego przez bank rzeczoznawcę budowlanego, będzie płacił bank – wyjaśnił.

Nowoczesny blok wielorodzinny powstaje przy ulicy Armii Krajowej, tuż za blokami osiedla Wł. Łokietka. Będzie to najwyższy w mieście budynek mieszkalny. W pięciopiętrowym budynku powstanie 63 mieszkania. Znajdziemy tu zarówno mieszkania jednopokojowe – typowe kawalerki w ilości 10 lokali, jak i dwupokojowe (30 lokali). Dla większych rodzin służyć będzie 15 mieszkań trzypokojowych. Na 5. piętrze usytuowanych będzie 8 apartamentów (z tarasami) o powierzchni do 120 m2. Komunikację między piętrami usprawni winda osobowa. Do dyspozycji mieszkańców będzie 13 garaży podziemnych oraz 63 miejsca parkingowe, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie obiektu zaplanowano również 2 stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Energooszczędny obiekt budynku z umieszczoną na dachu fotowoltaiką – z której wygenerowana energia będzie zasilała części wspólne (klatki i korytarze) usytuowany będzie wśród estetycznie urządzonej zieleni. Całość tworzyć będzie zamknięty i funkcjonalny układ architektoniczny.

Zakończenie inwestycji przewidziane jest na II kwartał 2023r. Niewykluczone, że część mieszkań będzie gotowa nieco wcześniej.