Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Gala konkursu „Bezpiecznie na wsi, maszyna pracuje a dziecko obserwuje” w Wierzchowisku

Główna treść

Gala konkursu „Bezpiecznie na wsi, maszyna pracuje a dziecko obserwuje” w Wierzchowisku

Olbrzymim zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych cieszyła się dziewiąta edycja konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi, maszyna pracuje a dziecko obserwuje” zorganizowanego przez placówkę terenową KRUS w Wolbromiu. Na konkurs wpłynęło aż 286 prac z 21 szkół podstawowych. Najwięcej prac w tegorocznej edycji konkursu pochodziło ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku, która m.in. z tego względu została wybrana na miejsce uroczystej gali.

Podczas finałowej gali konkurs „Bezpiecznie na wsi, maszyna pracuje a dziecko obserwuje”, która odbyła się 31 maja, laureaci zostali uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami i gadżetami. 
Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli KRUS i nauczycieli plastyków miała trudne zadanie w wyłonieniu najlepszych prac. Uczniów sklasyfikowano w dwóch grupach wiekowych.
W kategorii młodszej (klasy 0-3) pierwsze miejsce przypadło Zofii Antonik z SP Rodaki, drugie miejsce zajął Wiktor Gajda z Braciejówki a trzecie Jakub Skałka z SP Zarzecze.
W grupie starszych dzieci (klasy 4-8) pierwsze miejsce zajęła Natalia Dela z Wierzchowiska, drugie Oliwia Chmura z SP Kąpiele Wielkie a trzecie Nina Pasternak z Zadroża.

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Lena Piega (NSP Imbramowice), Bartosz Kudła (SP Braciejówka), Paweł Sikorski (SP Chełm), Mateusz Górka (SP Zadroże), Dawid Leśniak (SP Rodaki) i Zuzanna Grabowska (SP Kwaśniów Dolny). 

– Idea naszego konkursu plastycznego narodziła się dekadę temu właśnie w placówce KRUS w Wolbromiu i tak spodobała się Warszawie, że centrala Kasy postanowiła ten pomysł wdrożyć na skalę ogólnopolską – mówi kierownik placówki terenowej KRUS w Wolbromiu- Michał Mrówka. – Placówka Terenowa KRUS Wolbrom dziękuje za ufundowanie nagród: Jackowi Osuchowi– posłowi na Sejm RP, Powiatowi Olkuskiemu, Gminom: Wolbrom, Olkusz, Klucze i Bolesław oraz olkuskiemu NadleśnictwuOSM w Skale i Zakładowi Usług Remontowo-Budowlanych Haberka z Lgoty Wolbromskiej. Ze swojej strony dziękuję przede wszystkim szkołom za liczny udział w naszej inicjatywie, uczniom gratuluję talentu i pięknych prac. Jednoczesnie zapraszam już dziś do kolejnej edycji konkursu plastycznego w przyszłym roku – podsumował kierownik placówki terenowej KRUS w Wolbromiu.

Placówka wolbromska KRUS na przełomie marca br. przeprowadziła 14 pogadanek w szkołach na terenie 5 gmin powiatu olkuskiego. Przeszkolono w sumie ponad 1500 uczniów, w konkursie wzięło udział 21 szkół, z których napłynęło aż 286 prac w różnorodnych technikach. Tematyka tegorocznej edycji konkursu dotyczyła zagrożeń w pracy rolników z udziałem maszyn i urządzeń rolniczych. Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów wiejskich podstawówek pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, popularyzowanie i ostrzeganie przed niebezpiecznymi czynnościami, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia.