Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Gmina jest już współwłaścicielem wolbromskiej remizy

Główna treść

Gmina jest już współwłaścicielem wolbromskiej remizy

Kolejny etap współpracy Gminy Wolbrom z OSP Wolbrom otwarty: burmistrz Adam Zielnik i prezes Andrzej Gil w obecności notariusz Karoliny Haberki podpisali dziś akt, dzięki któremu Gmina stała się współwłaścicielem połowy udziałów remizy przy ul. Piłsudskiego. Następny krok to aplikowanie o środki na kontynuacje prac wykończeniowych z programu „Małopolskie Remizy”.

Działania zmierzające do dzisiejszego wydarzenia burmistrz rozpoczął wkrótce po objęciu władzy. Zainicjował przygotowanie uchwały umożliwiającej regulację stanu własności gruntu, na którym wybudowano nowa wolbromską remizę, a następnie kolejnej – zezwalającej gminie na przyjęcie darowizny OSP Wolbrom w postaci ½ udziałów we własności nieruchomości, co jest warunkiem możliwości inwestowania w obiekt przez Gminę. Po ich uprawomocnieniu się naturalną koleją rzeczy podpisany został akt notarialny sankcjonujący współwłasność.

Burmistrz Adam Zielnik od razu zapowiedział aplikowanie o środki zewnętrzne na podjęcie prac wykończeniowych w budynku przy Piłsudskiego z najbliższej edycji programu „Małopolskie remizy”. Przypomnijmy, że w tym roku Wolbrom złożył już  wniosek o remont w starej remizie OSP Wolbrom oraz remizy w Strzegowej.