Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Gmina Wolbrom zachęca do segregacji oleju i tłuszczy jadalnych. Porady na czerwiec

Główna treść

Gmina Wolbrom zachęca do segregacji oleju i tłuszczy jadalnych. Porady na czerwiec

Jak już informowaliśmy, Gmina Wolbrom przystąpiła do ekologicznego projektu segregacji zużytych olejów i tłuszczy jadalnych. Na terenie wolbromskiej gminy funkcjonuje 15 punktów segregacji oleju, zgodnie z umową zawartą w dn. 9 marca przez Burmistrza Adama Zielnika.

Gdzie i kiedy segregować olej jadalny?

Doradzimy ci, gdzie i kiedy najlepiej segregować zużyte oleje jadalne, aby zajęło to minimum czasu.

Znalezienie najbliższego miejsca, w którym znajdują się pojemniki do segregacji zużytego oleju jadalnego, jest łatwe. Wystarczy spojrzeć na interaktywną mapę pojemników na stronie www.segregujolej.pl. Gdy znajdziesz miejsce w pobliżu swojego gospodarstwa domowego, możesz rozpocząć nawigację do wybranego kosza, na przykład w telefonie komórkowym

W Wolbromiu i sołectwach znajduje się 25 pojemników, które przeznaczone są do segregacji oleju jadalnego:

📍 Szkoła Podstawowa Chełm, ul. Wolbromska 21

📍 Zespół Szkolno-Przedszkolny Kąpiele Wielkie, ul. Kąpiele Wielkie 75a

📍 Szkoła Podstawowa Jeżówka, ul. Jeżówka 253

📍 Zespół Szkolno-Przedszkolny Łobzów, ul. Łobzów 220

📍 Zespół Szkolno-Przedszkolny Wolbrom, ul. Mariacka 28

📍 Zespół Szkolno-Przedszkolny Wolbrom, ul. Wł. Łokietka 10

📍 Szkoła Podstawowa Zarzecze, ul. Szkolna 2

📍 Szkoła Podstawowa Dłużec, ul. Dłużec 7

📍 Zespół Szkół Wolbrom, ul. Pod Lasem 1

📍 Szkoła Podstawowa Wierzchowisko, ul. Wierzchowisko 32b

📍 Zespół Szkół Gołaczewy, ul. Chełmska 8

📍 OSP Chrząstowicem, ul. Chrząstowice

📍 Osiedle Łokietka, Osiedle Chrobrego – 7 pojemników

📍 Osiedle Skalska, Osiedle XX-lecia, Osiedle Chrobrego – 4 pojemniki

📍 PSZOK, ul. 1 Maja 59 – 2 pojemniki

Zużyty olej jadalny przelej do butelki PET. Pamiętaj jednak, żeby do pojemnika do segregacji zużytego oleju, wrzucić całkowicie napełnioną butelkę. Jeśli obawiasz się, że napełnienie pełnej butelki zajmie ci dużo czasu, wybierz mniejszą, nawet półlitrową.

Olej dobrze wlewa się do butelki z szeroką szyjką, na przykład takiej po mleku. Ważne jest jednak, aby butelka była naprawdę plastikowa – nigdy nie używaj szkła, które pęka po wrzuceniu do pojemnika.

Jeśli pojemnik do segregacji oleju nie znajduje się w pobliżu miejsca swojego zamieszkania, najlepiej dotarcie do niego połącz z inną czynnością, aby zaoszczędzić czas, na przykład w drodze do pracy, szkoły lub na zakupy. Zużyty olej możesz zabrać ze sobą na spacer z psem lub wybrać się na małą wycieczkę lub spacer do mniej innej części miasta. Mały PET można wziąć do ręki podczas regularnego biegania, co przyniesie podwójne korzyści.

To nasze propozycje, ale na pewno wymyślisz inne możliwości, które ułatwią ci sortowanie zużytych olejów i tłuszczów jadalnych. Będziemy szczęśliwi, jeśli podzielisz się nimi na naszym Facebooku lub Instagramie segregujolej.pl.