Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Gołaczewy – I miejsce w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – korespondencja

Główna treść

Gołaczewy – I miejsce w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – korespondencja

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Startująca w nim drużyna z Gimnazjum w Gołaczewach w składzie: Krystian Knap, Jakub Amanowicz i Grzegorz Kalarus okazała się bezkonkurencyjna. Oprócz zwycięstwa drużynowego, pierwsze miejsce w rywalizacji indywidualnej zajął Knap Krystian. Podczas uroczystej akademii w dn. 28 maja 2014 roku zwycięzcom wręczono nagrody i dyplomy.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Zawodnicy musieli się wykazać  wiedzą teoretyczną (test z zakresu ruchu drogowego i pierwszej pomocy) i praktyczną (jazda rowerem po torze przeszkód i udzielenie pierwszej pomocy) Rywalizacja przebiegała drużynowo i indywidualnie. Turniej przeprowadzili policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego.

Uczniowie naszej szkoły już od wielu lat uczestniczą w tym turnieju odnosząc znaczące sukcesy. Przygotowaniem uczniów do udziału w turnieju i opieką podczas konkursu zajmowała się nauczycielka Beata Molenda. W maju nasza drużyna uczestniczyła w etapie wojewódzkim w Mikluszowicach reprezentując powiat olkuski.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Wolbrom za ufundowanie nagród dla zwycięskiej drużyny.