Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Grad medali na Ogólnopolskim Turnieju Oyama Karate w Kumite i Kata o Puchar Burmistrza MiG Wolbrom

Główna treść

Grad medali na Ogólnopolskim Turnieju Oyama Karate w Kumite i Kata o Puchar Burmistrza MiG Wolbrom

Imponującą ilość 8. złotych medali, 18. srebrnych i 13. brązowych zdobyli zawodniczki i zawodniczki reprezentujący Jurajski Klub OYAMA Karate (Olkusz, Wolbrom) podczas ogólnopolskiego Turnieju OYAMA Karate w Kumite i Kata o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

Udany turniej odbył się w dniu 18 marca 2023 r. w hali przy SP 1 (os. Łokietka) w Wolbromiu. Wystartowało w nim aż 286 zawodniczek i zawodników w konkurencjach: Kata, Kobudo, Kumite i Makiwara, reprezentujących 14 ośrodków: OYAMA Karate wraz z oddziałami – Sosnowiec, Katowice, Kraków, Tarnów, Brzeszcze, Bochnia, Tychy, Lubliniec, Proszowice, Racławice, Chocznia, Olkusz, Wolbrom i 1 ośrodek z Kyokushinkai Karate.

Organizatorem Turnieju był Jurajski Klub OYAMA Karate w Wolbromiu na czele z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan.

W ceremonii otwarcia udział wzięli: Burmistrz MiG Wolbrom Adam Zielnik, Posłanka na Sejm VII i VIII kadencji i Prezes WOL-MED w Wolbromiu Lidia Gądek, Dyrektor ZSP w Wolbromiu Stanisław Tomasz Kołodziej.

Sędzią głównym zawodów był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec). Jego asystentami: Shihan Mirosław Osika 5 dan (Kraków) Pani Marta Skalniak (Wolbrom), Sensei Kinga Skalniak 1 dan (Wolbrom), Pan Grzegorz Furgaliński (Zadroże), Pan Jakub Liszkowski (Kraków).

Obowiązki sędziów maty pełnili: Shihan Ryszard Żółty 5 dan (Kraków), Sensei Dariusz Hachaj 4 dan (Tarnów), Sensei Bartosz Pajdak 4 dan (Sosnowiec), Sensei Tomasz Mrowiec 4 dan (Katowice). Funkcję sędziego bocznego Kumite i Kata pełnił Sensei Grzegorz Furgaliński 1 dan (Wolbrom). Opiekunami zawodników Jurajskiego Klubu były Senpai Aleksandra Miska i Senpai Emilia Smoter wraz z rodzicami.

Turniej składał się z dwóch części. Do godz. 14.00 były rozgrywane konkurencje Makiwara (walka na tarczy) Kata, (walka z wyimaginowanym przeciwnikiem) oraz Kobudo (formy z użyciem Tonfy i Bo). Po 14.00 rozpoczęły się walki w Semi-knockdown, z udziałem prawie 120 zawodniczek i zawodników w wieku od 8 do 18 roku życia. Zawodnicy walczyli w kasku z kratką lub bez, w ochraniaczach na dłonie, korpus i goleń – stopa.

Medaliści otrzymali dyplomy i okazałe puchary ufundowane przez Patrona turnieju – Burmistrza Adama Zielnika.

Puchary i dyplomy wręczali: Shihan Paweł Pajdak (Sosnowiec), Sensei Dariusz Hahaj (Tarnów), z ramienia Burmistrza Sekretarz MiG Wolbrom Waldemar Kolanko oraz Sensei Kazimierz Skalniak (Wolbrom).

SENSEI KAZIMIERZ SKALNIAK WYRAŻA SERDECZNE PODZIĘKOWANIA PANU BURMISTRZOWI MIASTA I GMINY WOLBROM ADAMOWI ZIELNIKOWI, WSZYSTKIM SZEFOM OŚRODKÓW, SĘDZIOM I TRENEROM ORAZ RODZICOM I OPIEKUNOM ZA OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ.

OSU!

Wyniki Turnieju (pobierz)

Galeria zdjęć Jurajskiego Klubu OYAMA Karate (kliknij)