Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Gratulacje burmistrza dla medalistów Mistrzostw Polski

Główna treść

Gratulacje burmistrza dla medalistów Mistrzostw Polski

Nie ma praktycznie zawodów, z których startujący wolbromscy judocy nie przywieźliby medali. Z rozgrywanych w dniach 10-11 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Judo nasi zawodnicy przywieźli trzy aż medale. Srebrne krążki wywalczyła Klaudia Cieślik i Maciej Długosz a brązowy Karol Barczyk. Za osiągnięte wyniki medaliści Mistrzostw Polski zostali nagrodzeni przez burmistrza Wolbromia Adama Zielnika podczas spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy.

Burmistrz pogratulował medalistom sportowych osiągnięć, docenił trud zawodników i życzył im dalszych sukcesów w sportowej rywalizacji. Spotkanie ze sportowcami było także okazją do rozmowy o sprawach nurtujących klub uczniowski i wolbromski sport. Zawodnikom towarzyszył założyciel klubu, trener, wielokrotny mistrz Polski i wicemistrz Europy z 1966 r. Czesław Łaksa.

W Jastrzębiu-Zdroju startowało 166 judoków i 58 judoczek z ponad 30 klubów. Wolbromski UKS Judo w łącznej klasyfikacji medalowej z dwoma srebrnymi i jednym brązowym medalem zajął 16 miejsce. Natomiast w klasyfikacji punktowej (zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet) – 6 miejsca. Oprócz medalistów, na wysokim punktowanym miejscu uplasowała się Karolina Osmęda. 

Uhonorowani przez burmistrza Adama Zielnika judocy: Klaudia Cieślik, Maciej Długosz i Karol Barczyk przed miesiącem zostali nagrodzeni przez Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu, który przyznał nagrody dla najlepszych sportowców, opiekunów i trenerów powiatu olkuskiego za ubiegły rok. Dyplomami i  nagrodami wyróżniono ponadto judoczki: Aleksandrę Kaleta, Annę Kaletę i Martę Kuraś, a także trenerów Czesława Łaksę i Przemysława Banysia.