Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Gratulacje dla wolbromskiej judoczki

Główna treść

Gratulacje dla wolbromskiej judoczki

Pasja, wytrwałość i konsekwentne dążenie do celu, przy fachowym wsparciu zwykle skutkują sukcesem. W przypadku sportu wyczynowego na najwyższym poziomie radość z mistrzowskich laurów poprzedzona jest zwykle z latami ciężkiej pracy. Burmistrz Adam Zielnik gratulował dziś zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w Judo, które odbyły się niedawno w Kielcach utalentowanej zawodniczce UKS Judo Wolbrom i wychowance trenera Czesława Łaksy Beacie Peperze.

– Jestem pod wrażeniem Pani dotychczasowych osiągnięć sportowych i mam nadzieję na dalszy rozwój Pani  kariery sportowej. Dziękuję za godne reprezentowanie Gminy Wolbrom na matach w kraju i poza jego granicami- gratulował zdolnej judoczce burmistrz. – Beata już dawno powinna mieć tytuł mistrzyni Polski, bo ma ku temu warunki. Cieszę się z tegorocznego osiągnięcia i wiem, że to nie koniec – komentował trener Łaksa.
– Mam satysfakcję, że na tych zawodach był to jedyny medal dla przedstawiciela Małopolski w mistrzostwach. Mimo porażki w pierwszej walce, w repesażach wygrałam trzy kolejne walki – opowiada Beata, która trenuje judo już od 10 lat. Swój pierwszy – srebrny – medal zdobyła w MP młodzików, w 2005 roku. Wywalczone w Kielcach zwycięstwo to już jej siódmy medal w imprezach rangi mistrzowskiej.

Beata, obecnie studentka krakowskiej AWF, jest już trenerką i swoją przyszłość planuje związać z kształceniem młodych judoków. – Może uda się stworzyć w Wolbromiu tradycję klas sportowych o takim profilu – marzy zawodniczka, którą wspiera trener Czesław Łaksa, przypominając, że w przeszłości tego typu zajęcia wychowania fizycznego cieszyły się zainteresowaniem dzieciaków z wolbromskiej SP1.   – Wszystko przed nami – obiecuje burmistrz Zielnik – w przyszłym roku planuję reorganizację sieci szkolnej, a dobrzy nauczyciele, obdarzeni charyzmą i umiejętnościami będą u nas zawsze mile widziani.