Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Halowe Mistrzostwa Okręgu w Wolbromiu w łucznictwie

Główna treść

Halowe Mistrzostwa Okręgu w Wolbromiu w łucznictwie

W dniu 23 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu odbyły się Halowe Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego Dzieci i Młodzików w łucznictwie. Gospodarzy, czyli UKS DIANĘ Wolbrom reprezentowało 7 zawodników i zawodniczek.

Zawodnicy wolbromskiego klubu ponownie popisali się celnym okiem.
Największy sukces indywidualny w kategorii młodzików młodszych osiągnęła Milena Szczepara, która zajęła I miejsce.
W tej samej kategorii wśród chłopców na II stopniu podium stanął Szymon Kazibut, pobijając swój rekord życiowy.
W kategorii młodzików bardzo dobrze spisała się Ola Majda, która zajęła II miejsce, podobnie jak Szymek pobijając rekord życiowy.
To nie koniec sukcesów, ponieważ w klasyfikacji drużynowej, w kategorii młodzików młodszych zawodnicy UKS Diana zajęli I miejsce, a w kategorii młodzików III miejsce.
Pozostali nasi zawodnicy spisali się również bardzo dobrze jak na swoje doświadczenie łucznicze. Byli to: Krzysztof Domagała VI m-ce, Julka Szczepek VII m-ce, Michał Struzik VII m-ce, Maks Młynarczyk XIII m-ce.

Na zakończenie zawodów odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, dyplomów i nagród.
W ceremonii tej uczestniczyli: Radny Powiatowy Piotr Gamrot, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu Tomasz Kołodziej, Prezes UKS DIANA Bolesław Pluta.
-Chcemy podziękować Staroście Powiatowemu panu Bogumiłowi Sobczykowi za objęcie patronatem honorowym naszych zawodów i ufundowanie pucharów i nagród. Dziękujemy również panu Jackowi Haberce z piekarni U JACKA za pyszne bułeczki dla uczestników zawodów – dziękują organizatorzy zawodów łuczniczych.