Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: II Memoriał im. Doktor Doroty Nowackiej

Główna treść

II Memoriał im. Doktor Doroty Nowackiej

Przypominamy, że 10 maja odbędzie się kolejny dzień sportu poświęcony niezapomnianej śp. doktor Dorocie Nowackiej. Memoriał upamiętniający lubianą i cenioną, także w środowisku sportowym, lekarkę odbędzie się już po raz drugi. Jego ideą jest popularyzowanie różnych form aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Zachęcamy do udziału w otwartych zawodach pływackich!

10 maja w ramach II Memoriału im. Doktor Doroty Nowackiej  odbędą się otwarte zawody pływackie i turniej piłki nożnej dla dzieci z roczników 2002-2003. 24 maja – zawody judo dzieci z roczników 2002-2005.

W zawodach pływackich, które rozegrane zostaną na wolbromskim krytym basenie, może wystąpić każdy chętny – rywalizacja toczona będzie w kategoriach: dziewczynki, chłopcy i „open” dla kobiet oraz mężczyzn. Początek zawodów o godz. 16. Wyniki nie są najważniejsze – liczy się duch sportu, zapał i chęć dobrej zabawy. Bardzo zachęcamy do udziału w tym turnieju amatorów pływania w różnym wieku. W załączeniu REGULAMIN zawodów pływackich, zawierający szczegóły.

W ramach turnieju piłkarskiego, który zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Leśnej 2 wystąpi 8 zgłoszonych już drużyn. W sobotę 10 maja od godz. 9:00 kolejne mecze eliminacyjne rozegrają: AP Gołcza, UKS Gołaczewy (drużyna prowadzona przez Tomasza Szczepankiewicza z ZS w Gołaczewach), Słowik Olkusz, Przemsza Klucze, Pogoń Miechów, AS Progres Kraków, Orbita Bukowno i AP Przebój Wolbrom. Eliminacje będą rozgrywane systemem mieszanym (2 grupy, wychodzą po dwa zespoły), a potem – od półfinału –  system pucharowy. Na dzieci czeka poczęstunek oraz nagrody.

Z powodów organizacyjnych zorganizowany w ramach Memoriału Turniej Judo Dzieci odbędzie się 24 maja w hali judo przy wolbromskim Domu Kultury. Walki rozpoczną się o godz. 11.30. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

Chcąc uczcić pamięć zmarłej w listopadzie 2012 r. śp. Doktor Doroty Nowackiej – wspaniałego człowieka, pediatry, lekarza rodzinnego i medycyny sportowej, której empatyczna służba dzieciom i sportowcom zapadła w sercach wszystkich pacjentów i mieszkańców Wolbromia 18. maja 2013 roku zorganizowany został pierwszy Memoriał, podczas którego spotkali się sportowcy, lekarze i pacjenci. Pamięć lubianej lekarki została uczczona wspólną modlitwą w intencji Pani Doktor, a następnie zabawą i propagowaniem bliskich Jej sercu idei sportu i zdrowego trybu życia. Inicjator Memoriału Maciej Nowacki  chciałby, aby impreza propagująca zdrowy styl życia i radość z uprawiania sportu na stałe weszła w kalendarz imprez sportowych Wolbromia.  Zachęcamy do kibicowania piłkarzom i judokom oraz licznego udziału w zawodach pływackich.

Ewa Barczyk