Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Inauguracja nowego sezonu w DK

Główna treść

Inauguracja nowego sezonu w DK

Wakacje nieubłaganie zbliżają się do końca. Mimo to, atrakcji w DK jak zwykle nie zabraknie. Już we wrześniu rozpocznie się nowy sezon kulturalny 2013/2014, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. 14. września o godz. 18.00 odbędzie się spektakl „Za rok o tej samej porze” z Olgą Bończyk i Piotrem Gąsowskim w rolach głównych. Bilety w cenie 55 zł można rezerwować pod nr tel. 32/6441 341. Zapraszamy!


Romans i ustabilizowane życie małżeńskie jednocześnie? Czy to możliwe, zwłaszcza jeśli romans trwa od lat dwudziestu? Odpowiedź na to pytanie przynosi komedia miłosna pod tytułem „Za rok o tej samej porze”. Oto „przykładna” żona i gospodyni domowa oraz żonaty księgowy – oboje mający po trójce dzieci, wiodący spokojne życie u boku swych małżonków – na jeden weekend w roku przestawiają nudną egzystencję na inne tory. Sanatoryjne spotkania Doris i Georga przetrwały próbę lat, współistnieją z rutyną codzienności, nie przeszkadzając bohaterom przez resztę czasu poświęcać się całkowicie własnym rodzinom. Ich romans jest specyficzny, bowiem  poza tym jednym, pełnym uniesień weekendem, nie utrzymują ze sobą żadnego kontaktu w pozostałe dni roku…„Za rok o tej samej porze” to sztuka o balansowaniu pomiędzy poczuciem obowiązku i rolami jakie przyszło pełnić w życiu, a niedającymi się okiełznać potrzebami serca.
W rolach głównych spektaklu przygotowanego przez  Teatr Kamienica z Warszawy wystąpią Piotr Gąsowski oraz Olga Bończyk – aktorka, która już wcześniej oczarowała wolbromską publiczność swą osobowością.
 Serdecznie zapraszamy!