Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Uniwersytecie Dziecięcym Akademii WSB w Wolbromiu

Główna treść

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Uniwersytecie Dziecięcym Akademii WSB w Wolbromiu

26 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na os. Władysława Łokietka odbyła się inauguracja V edycji Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Wolbromiu. Na powitanie nowego roku akademickiego 2019/2020 Studenci I roku otrzymali indeksy, które wręczał Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego Dominik Penar wspólnie z Dyrektor Miejskiego Ośrodka Obsługi Szkół Dorotą Świerczek. Następnie, mali studenci uczestniczyli w wykładzie „Astrolabium a współczesny komputer”

poprowadzonym przez dr inż. Łukasza Wróblewskiego.
Podczas wykładu studenci dowiedzieli się m.in.: Jak w dawnych czasach obserwowano niebo? Czy Mikołaj Kopernik posługiwał się teleskopem? Do czego służyły astrolabium i sekstant? I jak się ma do tego komputer? Ponadto studenci zapoznali się z historią odkryć atronomicznych i mieli możliwość obejrzenia z bliska narzędzi, które w przeszłości służyły do obserwacji i badań nieba.

Przypomnijmy.
Uniwersytet Dziecięcy Akademii WSB w Wolbromiu realizowany jest wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy w Wolbromiu, pod honorowym patronatem Burmistrza – Pana Adama Zielnika.
Udział w Uniwersytecie Dziecięcym w Wolbromiu (dzieci w wieku 6-12 lat) jest bezpłatny. Rejestracja: https://tiny.pl/twx7g
Harmonogram zajęć Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Wolbromiu obejmuje 8 interaktywnych 60-minutowych wykładów, które realizowane są w soboty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na os. Władysława Łokietka w Wolbromiu oraz 2 wykładów EXTRA realizowanych w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Program zajęć uzupełniają warsztaty fakultatywne i wycieczki naukowe.
Uniwersytet Dziecięcy Akademii WSB w Wolbromiu to jeden z szesnastu Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB. W największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB (do 15 kwietnia 2018 r. – Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej) swoje kompetencje poszerza ponad 3 000 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat. Realizowane projekty mają na celu rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego najmłodszych, rozbudzenie ich aktywności poznawczej oraz przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.