Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Informatycy spisali się na 6!

Główna treść

Informatycy spisali się na 6!

W środę 20 maja w Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu odbył XI Międzyszkolny Konkurs Informatyczny organizowany od lat przez nauczycieli Annę Firę-Maj, Piotra Siewiorka i Jerzego Czernikiewicza. Do rywalizacji przystąpiło tym razem 12 najlepszych informatyków ze szkół podstawowych z terenu gminy Wolbrom.

Tradycyjnie już w konkursie sprawdzone zostały umiejętności praktyczne uczniów: znajomość pro-gramów użytkowych: arkusza kalkulacyjnego EXCEL i edytora tekstu WORD oraz umiejętność programowania w LOGO, a także wiadomości teoretyczne poprzez test wiedzy ogólnej na temat podstawowych pojęć i terminów informatycznych. – Jak podkreśliła Anna Fira-Maj – zadania były w tym roku naprawdę trudne i tym większe gratulacje należą się nie tylko zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom, którzy wykazali wysoki poziom wiedzy i umiejętności.

Nagrody, dyplomy dla zwycięzców oraz pamiątkowe upominki dla wszystkich uczestników konkursu wręczali: w imieniu burmistrza, który objął patronat honorowy nad konkursem i ufundował nagrody – naczelnik Wydziału Edukacji Dorota Świerczek, a także gospodarze konkursu – dyrektor G4 Henryk Pasich oraz organizatorzy.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęli Zofia Lenart i Igor Kołodziej ze Szkoły Podstawowej nr 1, II miejsce drużyna w składzie Anna Pacia i Mateusz Pająk z SP w Kąpielach Wielkich i III miejsce drużynowo – Gabriela Kołodziej i Dawid Pacia z SP w Chełmie.
W następnej kolejności uplasowały się drużyny z SP z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Porębie Dzierżnej, Amelia Szczepara i Jakub Bylica z ZS w Gołaczewach i reprezentacja SP
w Jeżówce w składzie: Szymon Rosół i Tomasz Grudzień.

W klasyfikacji indywidualnej najlepiej wypadli uczniowie SP 1 Zosia Lenart (81 pkt), Igor Kołodziej (72 pkt) i Mateusz Pająk z SP w Kąpielach Wielkich( 68,5 pkt).

Gratulujemy!