Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Główna treść

IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom informuje, iż dnia 27 maja 2019 r. rusza IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, która skierowana jest do mieszkańców województwa, którzy ukończyli 16 lat oraz mają pomysł na wydarzenie, inwestycję lub inicjatywę, która spodoba się pozostałym mieszkańcom powiatu.

Zarząd Województwa Małopolskiego na realizację wyżej wymienionego zadania przeznaczył w tym roku kalendarzowym, aż 12 milionów złotych co wiąże się z realizacją większej ilości projektów niż w latach poprzednich.
W ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego realizowane są zadania, których minimalny koszt wynosi 50 tys. zł., a maksymalny 150 tyś. zł. o charakterze prospołecznym, prozdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym czy ekologicznym.
Mogą to być działania o charakterze infrastrukturalnym, a także o charakterze „miękkim”.
Formularz zgłoszeniowy należy składać w terminie do 17 czerwca 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego osobiście lub za pośrednictwem poczty przy tym pamiętać należy, iż pomysł w fazie składania musi zostać poparty przez 30 mieszkańców.
Więcej informacji znajduje się w poniższych załącznikach:
1. Pismo informacyjne.
2. Harmonogram realizacji IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.