Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: IV Otwarte Mistrzostwa Regionalne OYAMA Karate o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom

Główna treść

IV Otwarte Mistrzostwa Regionalne OYAMA Karate o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom

W dniu 16 lutego 2020 roku w Hali Sportowej przy ul. Mariackiej w Wolbromiu odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Regionalne OYAMA Karate o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika. W rywalizacji uczestniczyło 197 zawodniczek i zawodników z 14 klubów OYAMA Karate wraz z oddziałami: z Lublińca, Sosnowca, Tychów, Wieliczki, Tarnowa, Herb, Brzeszcz, Kalwarii Zebrzydowskiej, Bochni, Proszowic, Racławic, Milówki, Olkusza i Wolbromia.

W zakończonych sukcesem organizacyjnym i sportowym zawodach doskonale spisali się zawodnicy Jurajskiego Klubu OYAMA Karate, którzy zdobyli: 9 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych medali!
Najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Sempai Maksymilian Biernacki– Tychy, który z rąk Burmistrza Adama Zielnika otrzymał okazały puchar.
Głównym organizatorem był Jurajski Klub Oyama Karate na czele z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Bogusław Plewka 5 dan z Lublińca. Sędziami centralnymi: Sensei Danuta Fyda-Granek 4 dan – Tychy, Sensei  Anna Kołodziej – Plewka 4 dan – Lubliniec, Sensei Jarosław Hebda 4 dan – Wieliczka, Sensei Dariusz Hahaj 4 dan. Zawody sprawnie prowadzili: Pani Marta Skalniak, Pan Grzegorz Furgaliński- Zadroże, Sensei Kinga Skalniak 1 dan. Wsparcia technicznego udzielił Jakub Liszkowski
Zawody otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, który został wyróżniony podziękowaniem za wsparcie Klubu oraz zaangażowanie i owocną współpracę przez Sensei Kazimierza Skalniaka

– W ubiegłym roku Zarząd Jurajskiego Klubu Oyama Karate, po wstępnych konsultacjach z Burmistrzem  Miasta i Gminy Wolbrom, podjął decyzję, że zwróci się do Prezesa Zarządu OYAMA PFK Jana Dyducha z propozycją  zorganizowania w Wolbromiu XXVI Mistrzostw Polski OYAMA PFK w Kata w 2020 roku. Dziś już wiemy, że propozycja została przyjęta i tym samym możemy już zaprosić na zawody do Wolbromia. Odbędą się one w dniu 23 maja 2020 roku. Nowa Hala Sportowa w Wolbromiu i bardzo dobra współpraca z UMiG w Wolbromiu, Zespołem Szkolno Przedszkolnym i Domem Kultury w Wolbromiu stwarza warunki do zorganizowania tak prestiżowych zawodów – poinformował Sensei Kazimierz Skalniak.

– Dziękujemy partnerom: Pani Lidii Gądek -Prezes Zarządu WOL-MED Sp. Z O.O. Miejsko Gminne Centrum Medyczne, Radnemu Rady Powiatu Olkuskiego Tomaszowi Bargiełowi – Przewodniczącemu Komisji ds. Promocji i Ochrony Zdrowia, Dyrektorowi ZSP w Wolbromiu Stanisławowi Tomaszowi Kołodziejowi, Dyrektorowi Domu Kultury w Wolbromiu Piotrowi Gamrotowi. Dziękujemy wszystkim szefom ośrodków, sędziom, trenerom i opiekunom za owocną współpracę. Dziękujemy również za bezinteresowną pomoc Pani Dorocie Marczewskiej – członkowi zarządu Jurajskiego Klubu OYAMA Karate. Zawodnikom gratulujemy zdobytych pucharów, a rodzicom i opiekunom dziękujemy za liczne przybycie i doping – dziękował Kazimierz Skalniak.

Wyniki zawodów (plik Microsoft World, rozmiar 23 KB)

Zapraszamy do galerii zdjęć!