Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: IX Festyn Rodzinny w Gołaczewach- korespondencja

Główna treść

IX Festyn Rodzinny w Gołaczewach- korespondencja

Festyn rodzinny jest imprezą, która na trwałe już wpisała się w tradycję Zespołu Szkół w Gołaczewach.

W dniu 4 czerwca 2023 roku Dyrekcja, Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna zorganizowali plenerową imprezę, która zgromadziła całe rodziny.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół w Gołaczewach, Pan Robert Kozłowski, który powitał zebranych i zachęcił ich do udziału w przygotowanych na ten dzień licznych atrakcjach.

Pogoda i humory dopisały wszystkim obecnym: gospodarzom i zaproszonym gościom.

Rodziny mogły się oddać wspólnym zabawom, biorąc udział w rozgrywanych konkurencjach sportowych oraz mile spędzić czas na świeżym powietrzu w otoczeniu natury, korzystając z bezpłatnych przejażdżek konnych. Organizatorzy festynu zadbali również o to, aby każdy uczestnik imprezy mógł nieodpłatnie otrzymał watę cukrową, popcorn, herbatę, kawę oraz poczęstować się smacznym ciastem.

Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji min: malowanie twarzy czy zabawy w pianie. Dużą popularnością cieszyły się też zjeżdżalnia, duży plac zabaw, rodeo oraz eurobungee.

Na festynie nie mogło zabraknąć prezentacji talentów uczniów naszej szkoły. Poszczególni soliści, grupy zaprezentowały się w popisach wokalnych i tanecznych.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas I ‑ III, którzy zaprezentowali program wokalno – taneczny zrealizowany pod opieką swoich nauczycieli.

Szkolne talenty reprezentowała również Nikola Glanowska, która zaśpiewała piosenkę „Rodzinka w komplecie”.

Natalia Żyła i Kacper Kowalski oraz Julia Gierlach, zaproponowali widzom skomplikowane i bardzo zróżnicowane popisy taneczne.

Program artystyczny zakończyli podopieczni pracowni artystyczno – tanecznej „Kwadrance” z Wolbromia, prowadzonej przez panią Katarzynę Gałązkę – Biedul, którzy przygotowali dla nas pokaz taneczny.

Rodziny mogły także zademonstrować swoją kreatywność i pomysłowość w przygotowanym na tę okoliczność konkursie plastycznym „Rodzina – moja miłość”.

Przez cały czas trwania festynu można było degustować potrawy przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Gołaczew i posilić się pysznymi ciastami upieczonymi przez Rodziców oraz wziąć udział w loterii fantowej „Szczęśliwy los IV”, która kusiła ciekawymi nagrodami.

Największe emocje czekały uczestników na zakończenie loterii, kiedy to wylosowano „szczęśliwe numerki”, których posiadacze otrzymali główne nagrody m.in.: dwa tablety, telefon, słuchawki, pendrive’y, mikroskop.

Kolejnym punktem festynu było wręczenie głównych nagród dla zwycięzców ,,Bloku sportowego”, w ramach którego do zmagań i sportowej rywalizacji w tym roku zgłosiła się rekordowa liczba uczestników.

Atrakcją IX Festynu Rodzinnego był również przyjazd grupy motocyklistów z Wolbromia oraz prezentacja działań i sprawności bojowej OSP z Gołaczew i Chrząstowic.

Festyn Rodzinny w Zespole Szkół w Gołaczewach, to wspaniała okazja do integracji rodzin i lokalnej społeczności. I to właśnie Rodzinom przybyłym na to szkolne święto, a przede wszystkim organizującym je, dziękował na zakończenie Dyrektor Szkoły, Pan Robert Kozłowski.

Ta impreza nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowali się w jej przygotowanie i przeprowadzenie Rodzice uczniów z naszej szkoły, KGW z Gołaczew, druhowie z OSP Gołaczewy i Chrząstowice, dzieci, młodzież, wszyscy pracownicy szkoły oraz darczyńcy, dzięki którym mogliśmy przygotować Festyn Rodzinny.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie na Festynie Rodzinnym w Gołaczewach.

Już teraz gorąco zapraszamy !

Dyrektor Pan Robert Kozłowski, Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół w Gołaczewach serdecznie dziękują sponsorom, którzy zasługują na słowa uznania, niezawodnie wspierając działania szkoły. Podziękowania składamy wszystkim darczyńcom, którzy udzielili nam wsparcia:

 1. Firma „LINTER” S.A. – Pan Dariusz Łazarczyk
 2. Firma „KUŚTRANS” Sp. z o.o. – Pan Zdzisław Kuś
 3. Firma „INTERKRĄŻ” – Państwo Jolanta i Łukasz Żyła
 4. MAB TRADE – Pani Marta Barczyk
 5. Wol-Bet s.c – Pan Zdzisław i Waldemar Kuś
 6. WK TRANS – Pan Waldemar Kuś
 7. Firma „INTERKONEKT” Wolbrom
 8. Agencja Ochrony „ARGOS” – Pan Dariusz Szczęśniak
 9. Firma Handlowo Usługowa – Pan Robert Dorobisz
 10. Sklep Spożywczo – Przemysłowy Chełm – Pani Alina Rolka
 11. Zakład Wędliniarski – Pan Jan Kiwior z Gołaczew
 12. Firma „BARTEX” – Pan Bartłomiej Żurek
 13. Owoce w czekoladzie – Pan Artur Pajkiert z Gołaczew
 14. DELIKATESY „MAJA” – Pani Agata Maj

Partnerzy wspomagający organizację Festynu Rodzinnego

Koło Gospodyń Wiejskich z Gołaczew

Ochotnicza Straż Pożarna z Gołaczew

Ochotnicza Straż Pożarna z Chrząstowic

Kwadrance – Pracownia artystyczno-taneczna

Stowarzyszenie Motocykliści Wolbromscy

Galeria zdjęć na szkolnym Facebooku https://www.facebook.com/photo?fbid=702992901631610&set=pcb.703002101630690