Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Jarek Mańka nominowany do nagrody

Główna treść

Jarek Mańka nominowany do nagrody

Miło nam donieść, że wyprodukowany przez TVP Kraków film dokumentalny „Święty ogień” w reżyserii Jarosława Mańki, filmowca z Poręby Górnej, o którym pisaliśmy kiedyś w naszym serwisie, został nominowany nagrody IPN . Trzymając kciuki za kolejny sukces naszego filmowca polecamy obejrzenie filmu – opowieści o tragicznych losach Walentego Badylaka, który w proteście przeciwko zakłamywaniu prawdy o Zbrodni Katyńskiej dokonał samospalenia na krakowskim rynku.

Dokument  „Święty ogień” w reżyserii Macieja Grabysy i Jarosława Mańki znalazł się wśród pięciu nominowanych do nagrody w kategorii „Wydarzenia” w konkursie na najlepszą audycję historyczną roku Instytutu Pamięci Narodowej. W wyniki konkursu zostaną ogłoszone już za kilka dni – 26 listopada br. w trakcie uroczystej gali w siedzibie białostockiego oddziału IPN, a my już dziś zachęcamy do zobaczenia nominowanego filmu:

http://www.tvp.pl/krakow/kontrapunkt/aktualnosci/film-dokumentalny-tvp-krakow-swiety-ogien-nominowany-do-nagrody-ipn/12923255