Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Jarmark Rycerski w Rabsztynie

Główna treść

Jarmark Rycerski w Rabsztynie

W niedzielę 14. września od godz. 11.00 w Rabsztynie odbędzie się Jarmark Rycerski. Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” i Bractwo Rycerskie „Kruk” zapraszają wszystkich wielbicieli zamku Rabsztyn, rękodzieła i lokalnych tradycji do przybycia pod tę malowniczo położoną warownię. Dodatkową atrakcją imprezy będzie przegląd piosenki turystycznej na scenie pod ruinami zamku. Na wszystkich uczestników czeka moc atrakcji. Oby pogoda dopisała – z pewnością będzie to udana impreza. Zachęcamy do udziału!

Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” w Olkuszu zaprasza do udziału w imprezie Zamkowe warsztaty rzemiosła ziemi olkuskiej „Rzemieślnicy na Rabsztynie”, jaka odbędzie się w niedzielę 14 września pod zamkiem Rabsztyn. Celem imprezy jest upowszechnienie w różnorodnej i atrakcyjnej formie tradycji dawnych rzemiosł ziemi olkuskiej w powiązaniu z historią zamku Rabsztyn oraz zaprezentowanie tradycji rzemieślniczych w postaci stoisk i warsztatów. Imprezie będą towarzyszyły pokazy walk rycerskich oraz występy artystyczne.

Do udziału w imprezie Stowarzyszenie zaprasza rzemieślników i rękodzielników, a także handlowców i wystawców. Preferowany asortyment to: wyroby regionalne, rękodzieło, ceramika, kowalstwo, garncarstwo, rzeźba w drewnie, biżuteria, wyroby własne, itp. Dodatkowym atutem będzie angażowanie uczestników imprezy w działania związane z danym stoiskiem. Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 5 września 2014 r. na adres rabsztyn@interia.eu. Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć na profilu Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn” na portalu facebook lub uzyskać pod numerem telefonu 601 602623. Serdecznie zapraszamy!
Impreza ma charakter wystawienniczo handlowy dla wytwórców regionalnych wyrobów rzemieślniczych, użytkowych i artystycznych oraz naturalnych produktów spożywczych. Mile widziana jest prezentacja procesu wytwarzania danych wyrobów przez Wystawców.

kliknij obrazek, aby powiekszyć