Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Jasełka w Niepublicznym Przedszkolu w Kąpielach Wielkich

Główna treść

Jasełka w Niepublicznym Przedszkolu w Kąpielach Wielkich

20 grudnia 2015 roku, o godzinie 16.00, w Niepublicznym Przedszkolu w Kąpielach Wielkich wystawiono jasełka, na które przybyło wielu gości. Byli nimi rodzice głównych bohaterów tego popołudnia – dzieci w wieku od 2,5 – 4 lat.

Mali artyści w przepięknych strojach przygotowali – pod opieką pani Gabrieli Nowak – występ pod tytułem „Tak, On jest Królem”. Dzieci, z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem zaśpiewały szereg kolęd, między innymi: „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Jezus Malusieńki”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy śliczna Panna”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Oj Maluśki, Maluśki”, „Tak, On jest Królem”. Małych aktorów oklaskiwali wzruszeni rodzicie i dziadkowie, którzy dzięki swoim pociechom mogli poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

O tym, jak ważne było to wydarzenie dla występujących dzieci, nie trzeba chyba przekonywać nikogo. Najlepiej świadczą o tym przejęte i skupione twarze maluchów, uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach – obowiązkowych w każdym rodzinnym albumie.