Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Jeszcze więcej uwagi na drodze

Główna treść

Jeszcze więcej uwagi na drodze

Pogoda za oknami dość paskudna, warunki na drogach- wyjątkowo niekorzystne. Mgła, mokra nawierzchnia, miejscowe oblodzenia powodują, że kierowcy oraz piesi powinni dołożyć większych starań o bezpieczeństwo na drodze i wzajemne zrozumienie – niby oczywistość, banał – ale wciąż za mało przejmujemy się znaną wszystkim teorią. Napominań i przestróg słyszymy wiele, lecz wciąż nie do wszystkich docierają najprostsze zasady bezpieczeństwa, a czasem wystarczy tak niewiele, by uniknąć nieszczęścia.

Szanowni kierowcy – zapomnijcie o brawurze, dostosujcie prędkość do panujących warunków, nie wsiadajcie do samochodu pod wpływem nawet małej ilości alkoholu, zachowujcie podstawowe zasady kultury, np. przejeżdżając z impetem przez kałuże nie chlapcie na przechodniów. Drodzy piesi – zróbcie wszystko, by było was widać w ciemności i mgle na poboczach, nie wchodźcie znienacka na jezdnię – nie zawsze panujące warunki pozwolą kierowcy na sprawną i szybką reakcję. Dorośli uczcie dzieci prawidłowego poruszania się po drodze – edukacji nigdy dosyć! Najlepsza zaś forma nauki jest własny dobry przykład.

Dla kolejnej przestrogi cytujemy doniesienia PSP z kolejnego wypadku, jaki wydarzył się w niedalekiej okolicy: 18. stycznia około godz. 21.40 w miejscowości Chechło na ulicy Hutniczej doszło do wypadku z udziałem pojazdu marki Seat Cordoba, którego kierowca z niewiadomych przyczyn zjechał z pasa jezdni i uderzył w barierę mostu. W wyniku uderzenia doszło do zapalenia się komory silnika samochodu. Poturbowanego kierowcę pojazdu znaleziono  w odległości około 20 m od samochodu leżącego na ziemi i z licznymi obrażeniami przewieziono do szpitala. W akcji ratowniczej udział brały 2 zastępy PSP JRG Olkusz, 4 zastępy OSP, 3 samochody Policji i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Ewa Barczyk

Zdj. nadesłane przez JRG PSP w Olkuszu
wyk. sekc. Michał Bielach