Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: „Języki otwierają drzwi do Europy” – czyli Dzień Promocji Szkoły Podstawowej w Dłużcu

Główna treść

„Języki otwierają drzwi do Europy” – czyli Dzień Promocji Szkoły Podstawowej w Dłużcu

9 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Promocji Szkoły pod hasłem „Języki otwierają drzwi do Europy”. W tym dniu chcieliśmy podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.
Na wstępie Pan Dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz powitał przybyłych gości: Panią Poseł na Sejm RP Lidię Gądek, Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, Społecznego Doradcę Burmistrza Bożenę Konieczną, Sołtysa wsi Dłużec Mariana Barczyka, Sołtysa wsi Strzegowa Czesława Gbyliczka, Przewodniczącą Rady Rodziców Żanetę Zielnik- Kyć, panie z Kół Gospodyń Wiejskich (Dłużec, Kąpiele Wielkie, Kąpiołki, Strzegowa ) oraz rodziców i uczniów.

Następnie organizatorki imprezy: panie Aneta Osmęda, Agnieszka Koryto i Paulina Strózik-Plewa zaprosiły na krótką podróż po Europie. Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji krajów Unii Europejskiej. Dzieci z klasy II pod opieką pani Anny Nawrot i Aleksandry Głowackiej pięknie zatańczyły Poloneza. Klasa IV zaprezentowała Włochy, później na scenie pojawiła się Brytyjska Rodzina Królewska, Beatlesi wjechali na scenę double-deckerem i zaśpiewali „Help”. Klasa VI przedstawiła Francję. Następnie klasa VII pod opieką pani Agnieszki Koryto wprowadziła nas w klimat Oktoberfestu, uczniowie w strojach bawarskich tańczyli w takt muzyki folkowej, a Nikola Tabor jodłowała razem z Takeo Ischi. Z kolei klasa II gimnazjum, którą przygotowała pani Paulina Strózik-Plewa, dała nam odczuć namiastkę atmosfery Irlandii tańcząc ich taniec narodowy, a klasa III gimnazjum przedstawiła Hiszpanię.

Jako zwieńczenie prezentacji krajów Unii Europejskiej został odśpiewany hymn „Oda do radości” przez uczennicę kl. VII Nikolę Tabor.

Kolejnym elementem występów artystycznych był Musical „Grease” w wykonaniu uczniów klasy I pod opieką pani Anety Osmędy. W rolę Johna Travolty wcielił się Jakub Komperda. Olivię Newton-John zagrała Laura Lis. Dzieci z klasy I zatańczyły do piosenek „You`re the one that I want” i „Summer Nights”. Występ uczniów doczekał się owacji na stojąco od pozytywnie zaskoczonej publiczności. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały cudownie, spełniając tym samym jedno z zawodowych marzeń nauczycielki języka angielskiego.

Nie mniej emocji wzbudziło przedstawienie językowe pt. „The Snow White and Seven Dwarfs”. Największym zaskoczeniem był udział w przedstawieniu nauczycieli, którzy rewelacyjnie odegrali swoje role, zaprezentowali umiejętności językowe, świetny akcent i płynność w posługiwaniu się językiem angielskim. Odtwórczyni głównej roli miała przepiękny strój Snieżki. Przedstawienie pełne było zabawnych sytuacji: próżna macocha robiła sobie na scenie „selfie”, a krasnoludki tańczyły i śpiewały. Przedstawienie miało odpowiednią oprawę muzyczną. Usłyszeliśmy m.in. „You are so beautiful”, „Hej ho do domu by się szło”, piosenki Bruno Marsa oraz muzykę grozy z filmu Alfreda Hitchcocka „Psycho”. Sądząc po żywej reakcji publiczności, przedstawienie bardzo się podobało. Nasz trud został nagrodzony gromkimi brawami, publiczność obejrzała go z zainteresowaniem.

Oto obsada przedstawienia:

Narrator I – Angelika Nowak
Narrator II – Zuzanna Rams
Królewna Śnieżka – Katarzyna Janus
Macocha – Filip Nowak
Królewicz – Szymon Mędrek
Myśliwy – Grzegorz Płowiec
Zając – Wiktoria Ziółkowska
Magik: Daniel Knap

Krasnale:
Mędrek – pan Krzysztof Szczepankiewicz
Gderek – pani Urszula Latacz
Nieśmiałek – pani Anna Świerczek-Mól
Fajtłapek – pani Marzena Krężel
Śpioch – pani Paulina Strózik-Plewa
Wesołek – pani Anna Osmęda
Apsik – pani Anna Płaszczyk
Scenariusz i reżyseria – pani Aneta Osmęda

Po przedstawieniu nastąpiło wręczenie nagród w konkursie plastyczno-językowym. Ekspozycja najlepszych prac konkursowych znajdowała się na sali gimnastycznej, gdzie odbywała się uroczystość. Na zakończenie części artystycznej pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz otrzymał od Zespołu Nauczycieli Języków Obcych pamiątkową koszulkę z napisem „I adore my students and my teachers”.

Po takich emocjach przyszedł czas na posiłek, można było spróbować specjalności kuchni europejskiej między innymi: owoce morza, sałatkę grecką, kiełbaski z sosem curry i różne gatunki serów. Poza tym panie pracujące w naszej szkole: Wioleta Ogonek, Edyta Madej i Lucyna Haberka przygotowały dla wszystkich spaghetti z oryginalnych, włoskich produktów, a panie z Kół Gospodyń Wiejskich naszej gmin wyjątkowy poczęstunek. Wśród słodkich przekąsek królował tort Sachera, przygotowany przez rodzica panią Agnieszkę Gamrat. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Na zakończenie został rozegrany mecz piłki siatkowej uczniowie kontra rodzice i nauczyciele. Mecz był na wyrównanym poziomie, ostateczny wynik 2:1 dla rodziców i nauczycieli.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów:
UKS Victoria Dłużec
Agencja Ochrony Osób i Mienia „ARGOS” Sp. z o.o
Hurtownia napojów- państwo Magdalena i Marek Rams
COM-4YOU – państwo Wioletta i Mirosław Pandel

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów dla dzieci, dzięki temu uczniowie pięknie się prezentowali. To był dzień pełen pozytywnych emocji i dobrej zabawy.

Aneta Osmęda
Agnieszka Koryto
Paulina Strózik-Plewa

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj