Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Jubileuszowy turniej szachowy ŚDS

Główna treść

Jubileuszowy turniej szachowy ŚDS

Wczoraj -15 października – na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wolbromiu przy ul. Skalskiej 18, odbył się X Małopolski Turniej Gry w Szachy i Warcaby 100-Polowe pod patronatem Burmistrza Miasta I Gminy Wolbrom Adama Zielnika.

Po raz kolejny na wolbromskiej ziemi gościliśmy najlepszych szachistów i warcabistów Środowiskowych Domów Samopomocy z Małopolski. W zawodach wzięło udział 42 zawodników z 9 ośrodków, reprezentujących: Jelczę, Miechów, Kraków „Hamlet”, Kraków Oś. Szkolne, Skawinę, Wolę Zachariaszowską, Oświęcim, Olkusz i Wolbrom.

Podczas Turnieju, zawodnikom szczególnie kibicowali: burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, przewodniczący Rady Miejskiej w Wolbromiu Dariusz Gorgoń, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Wolbromiu Ewa Kazimierska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolbromiu  Tadeusz Posełek, dyrektor Zespołu Szkół przy ul. Skalskiej Krzysztof Osmenda, kierownik ŚDS w Wolbromiu  Agnieszka Tabor oraz pozostali uczestnicy ŚDS-ów i uczniowie wolbromskich szkół średnich. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała sędzia z Małopolskiego Związku Szachowego  Kamila Kałużna oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolbromiu – Elżbieta Kaczmarska.

Podczas zawodów przeprowadzono rozgrywki w pięciu rundach, po 15 minut na każdego zawodnika. W zaciekłej rywalizacji na najwyższym poziomie, z zachowaniem zasad „Fair Play”, przy minimalnej przewadze punktów, zwycięstwo, puchary i nagrody z rąk Burmistrza Adam Zielnika, odebrali:

W kategorii szachowej:
1). Robert Rychliński – ŚDS Kraków „Hamlet”
2). Dariusz Pijaj – ŚDS Wolbrom
3). Piotr Bochenek – Oświęcim

W kategorii warcaby 100-polowe:
1). Katarzyna Lewandowska – ŚDS Olkusz
2). Dawid Stoga – ŚDS Oświęcim
3). Mariusz Cygan – Kraków „Hamlet”

Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu rozgrywek oraz punktacji są dostępne na stronie: www.chessarbiter.com

Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolbromiu, serdecznie dziękuje wszystkim, dzięki którym Dziesiąty Turniej mógł się odbyć:
Panu Burmistrzowi – Adamowi Zielnikowi za objęcie patronatem i ufundowanie nagród, Dyrektorowi MOPS – Tadeuszowi Posełkowi, Dyrektorowi ZS przy ul Skalskiej – Krzysztofowi Osmendzie, nauczycielom: Krzysztofowie Opiłce i Dariusza Egemanowi, wolontariuszom: Justynie Kaczmarskiej, Marcie Domagała, Aleksandrze Żebrak, Michałowi Koniecznemu, uczniom ZS przy ulicy Skalskiej, pracownikom i uczestnikom ŚDS Wolbrom za ogrom pracy włożonej w przygotowania oraz wszystkim, którzy byli z nami sercem.

Dziękujemy sponsorom, którymi byli:
UMiG w Wolbromiu, Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Interkonekt S.C., MTPartner, oUtLiNe Computers.

Agnieszka Tabor

Powiązana galeria