Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Judocy w blasku medali

Główna treść

Judocy w blasku medali

Doskonale wypadli wolbromscy judocy podczas odbywających się w dniach 19 i 20 września w Wolbromiu VIII Międzynarodowego Turnieju w Judo, w ramach którego rozegrano Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych, Turniej Rankingowy Młodzików oraz Międzynarodowy Turniej Dzieci w Judo o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie aż 23 złotych, 16 srebrnych i 18 brązowych medali.

Wolbromianie zdobyli ponadto puchary w zespołowej klasyfikacji medalowej za zdobycie pierwszych miejsc w kategoriach: młodzików, juniorów młodszych i juniorów oraz Puchary Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika za drugie miejsce w klasyfikacji Międzynarodowego Turnieju Dzieci.

Podczas dwóch dni turnieju na trzech matach wolbromskiego klubu wystąpiło blisko 332 zawodników, w tym pierwszego dnia 167, a w drugiego – 165 zawodników  z 24. klubów z kraju i 4. z zagranicy. Do Wolbromia przyjechali reprezentanci większości liczących się klubów z Polski, a także reprezentanci Węgier, Słowacji i Rumunii.

Szczegółowe wyniki turnieju:
sobota: http://www.judowolbrom.pl/news.php
niedziela: http://www.judowolbrom.pl/news_dzieci.php

UKS Judo Wolbrom składa podziękowania za wieloletnią współpracę głównym sponsorom sekcji Judo Wolbrom: Gminie Wolbrom, FTT Wolbrom, TRI Poland, dziękuje także sponsorom tegorocznego turnieju: Urzędowi Marszałka Województwa Małopolskiego, firmie Lewiatan Marek Łukasik, firmie ITCOM, firmie Linter S.A. i ES System K oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju.

Powiązana galeria