Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Już wkrótce w Domu Kultury…

Główna treść

Już wkrótce w Domu Kultury…

Wakacje dopiero się zaczęły, ale już teraz chcemy Państwa zachęcić do skorzystania z oferty Domu Kultury w Wolbromiu przygotowanej na wrzesień. Po letnich emocjach proponujemy Państwu dwie imprezy, które pozwolą wkroczyć w kolejną porę roku w naprawdę dobrych nastrojach.

14 września na scenie DK gościć będziemy warszawski Teatr Kamienica ze sztuką „Za rok o tej samej porze”. W rolach głównych wystąpią Olga Bończyk i Piotr Gąsowski. Doskonała sztuka Bernarda Slade’a doczekała się wielu realizacji scenicznych, została także sfilmowana. George, żonaty księgowy z New Jersey i Doris, mężatka zajmująca się domem i dziećmi poznają się w sanatorium w północnej Kalifornii. Zakochują się w sobie, ale wracają do swoich rodzin. Postanawiają spotykać się w tym samym hotelu co roku, żeby spędzić razem weekend… Czy można jednocześnie mieć ustabilizowane życie małżeńskie i romans? Czy to możliwe, by tak niezwykły związek trwał przez wiele lat? Dlaczego ludzie decydują się na tak niecodzienny układ? Odpowiedzi na te pytania poznają Państwo już w sobotę 14 września o godzinie 18.00.

28 września 2013 o godzinie 20.00 gościć będziemy Kabaret pod Wyrwigroszem z programem „Kurde Pologne”. Grupa, której początki sięgają roku 1990, należy do najpopularniejszych na polskiej scenie rozrywkowej. Kabaret pod Wyrwigroszem cechuje umiejętność obserwacji, celnego komentowania obyczajowości i zawsze aktualne skecze polityczne. Artyści na co dzień współpracują z radiem RMF FM, m.in. realizując „Między Bugiem a prawdą” – cykl słuchowisk satyrycznych o rodzinie z Kresów; występują w programach telewizyjnych, a w bieżącym roku zrealizowali teledysk do wykonanej w parodystycznej formie języka czeskiego piosenki „Ona nie tańczy dla mnie”, będącej parodią przeboju „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend.

Zachęcamy Państwa do rezerwowania biletów na obie imprezy (tel. 32 644 13 41). Wszelkie aktualne informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.dk.wolbrom.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/DomKulturyWWolbromiu. Zapraszamy!