Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Kamizelki dla najmłodszych

Główna treść

Kamizelki dla najmłodszych

Gmina Wolbrom stale poprawia bezpieczeństwo mieszkańców. Montowane są m.in. lustra przy skrzyżowaniach, progi zwalniające, remontowane są ulice, chodniki. Burmistrz Adam Zielnik pamięta również o bezpieczeństwie najmłodszych. Pozyskane z pomocą komendanta Straży Miejskiej Mariana Hata od Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A 100 sztuk kamizelek odblaskowych burmistrz osobiście rozdawał dzieciom uczęszczającym do przedszkoli w Łobzowie, Wierzchowisku i Zarzeczu.

Z kolei 160 kamizelek zakupionych przez Urząd otrzymają dzieci z Kąpiel Wielkich i Wolbromia. Zanim kamizelki trafiły do dzieci, burmistrz wygłosił krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze i konieczności używania odblasków, w tym kamizelek. – Wierzę, że kamizelki odblaskowe pozwolą uniknąć wielu wypadków i sprawią, że dzieci będą widoczne na drodze, a co się z tym wiąże, bezpieczniejsze – mówił do dzieci burmistrz Adam Zielnik. O tym, jaka jest dla kierowcy różnica w widoczności osób używających odblaski i ich nieposiadających, demonstrowali za pomocą specjalnej tuby strażnicy miejscy Piotr Serwatka oraz Andrzej Mąkol.

Drodzy Rodzice, pamiętajcie, odblaski są niezbędne dla waszych pociech i dla Was samych. Co roku w wypadkach drogowych ginie ok. 160 dzieci, a 5700 najmłodszych Polaków jest ofiarami wypadków kończących się kalectwem. Przyczyną wielu z nich jest to, że dzieci nie były widoczne na drodze!

Galeria zdjęć:

Kamizelki dla dzieci z ZS w WOLBROMIU ( Pod Lasem)

Kamizelki dla dzieci z ZSP w ŁOBZOWIE:

Kamizelki dla dzieci z ZSP w WIERZCHOWISKU

Kamizelki dla dzieci z ZS w ZARZECZU