Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Kinowy poniedziałek

Główna treść

Kinowy poniedziałek

Dom Kultury w Wolbromiu bardzo serdecznie zaprasza dziś, 25 sierpnia na darmowy seans, który odbędzie się o godzinie 19:00 na sali kinowej z inicjatywy ZDR3+ Koło w Jaworznie! Wyświetlony zostanie piękny obraz „Odważni”. Wcześniej, o godz. 17.00 zapraszamy do obejrzenia filmu, którego seans z powodu dożynek został odwołany wczoraj. „Drużyna” to wspaniały dokument o polskich siatkarzach, próbujących odpowiedzieć na pytanie, jak z grupy indywidualistów stworzyć drużynę.

Czterech mężczyzn, jedno powołanie: służyć i chronić. Jako oficerowie broniący prawa, stawiają czoła zagrożeniu każdego dnia. Jednakże, kiedy tragedia uderza w ich rodziny, ci ojcowie zmagają się ze swoimi nadziejami, lękami i wiarą. Z tej walki rodzi się decyzja, która całkowicie odmienia ich życie. Film ze zwrotami akcji, trzymający w napięciu, ale też okraszony humorem. Czwarta produkcja Sherwood Pictures ukazuje Bożą obietnicę mówiącą o tym, że „serca ojców zwrócą się ku ich dzieciom, a serca dzieci zwrócą się ku ich ojcom”. Film wstrząśnie emocjami i rzuci wyzwanie każdemu sercu – aby było… bohaterem! – tak właśnie rysuje się fabuła filmu „ODWAŻNI”, który wyświetlimy już 25.08. o godzinie 19:00!!!
Organizatorem jest ZDR3+ Koło w Jaworznie, DK Wolbrom oraz kino „Radość” Wolbrom.

Drugi w historii polskiego kina film o siatkówce. Premiera poprzedziła rozgrywane w Polsce po raz pierwszy Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Polski volleyland.  Współcześni gladiatorzy, wylewający na treningach hektolitry potu, przez kilka miesięcy w roku oddaleni od najbliższych. Po drugiej stronie sponsorzy, działacze, komentatorzy, cheerleaderki, duet Kułaga-Magiera, hale pełne wiernych kibiców polskiej drużyny; gotowych przejechać setki kilometrów za swoimi idolami. Wspólna radość po wygranych, smutek po porażkach. Każdy sezon to nowe cele, nowe perspektywy, kolejne mistrzostwa do zdobycia. Co przyniesie ten sezon? Za czym tęskni Michał Winiarski? Jak Michał Kubiak w dzieciństwie reagował na porażki? Co na bezludnej wyspie zrobiłby Krzysztof Ignaczak? Jak wolny czas spędza Marcin Możdżonek? Co po zakończeniu kariery będzie robił Łukasz Żygadło? Jakich cech u innych ludzi szuka Bartosz Kurek? Jak z grupy indywidualności i niezwykłych charakterów stworzyć DRUŻYNĘ?
„ Drużyna” w reżyserii  Michała Bielawskiego dziś w kinie Radość o godz. 17.00