Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Kolejne środki na unowocześnienie Kina Radość

Główna treść

Kolejne środki na unowocześnienie Kina Radość

Wygląd i wyposażenie wolbromskiego DK z roku na rok zmienia się diametralnie. Nowoczesne kino przyciąga coraz więcej osób, które chętnie korzystają z nowych możliwości placówki. Tym razem dzięki kolejnemu wsparciu finansowemu z PISF będzie okazja modernizacji przestarzałego oświetlenia awaryjnego na sali kinowej, które jest obowiązkowym elementem wyposażenia w tego typu obiektach.

Wniosek o dofinansowanie zadania „Modernizacja oświetlenia awaryjnego sali kinowej Kina Radość” to kolejna udana próba pozyskania środków na modernizację wolbromskiego kina złożona do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. DK wnioskował o 37 100 zł, a całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyliczono na poziomie 53 000 zł. Co prawda ostateczna pomoc finansowa zatwierdzona przez dyrektora PISF jest znacznie mniejsza i wynosi 15 000 zł, ale i tak nie przeszkodzi to w rozpoczęciu realizacji niezbędnej wymiany systemu oświetlenia awaryjnego sali widowiskowej na bardziej niezawodny i energooszczędny.

Dzięki staraniom i stałej trosce o podnoszenie jakości świadczonych przez DK usług, zarówno dotyczących repertuaru jak i dbałości o najwyższe standardy techniczne, będzie można sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających miłośników kina. Ostatnim poważnym marzeniem-wyzwaniem dla dyrekcji DK jest bardzo kosztowna wymiana foteli na sali widowiskowej. Obecnie jednak trwają już dość zaawansowane starania o powstanie sali kameralnej w pomieszczeniach zajmowanych do niedawna przez LGD, która służyłaby do wyświetlania filmów i jako mała scena DK.

Greta Fałda