Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Kolejne sukcesy utalentowanego Dawida Paci

Główna treść

Kolejne sukcesy utalentowanego Dawida Paci

O sukcesach utalentowanego muzycznie ucznia II klasy wolbromskiego LO, Dawida Paci pisaliśmy niejednokrotnie. Miło nam poinformować, iż miniony miesiąc przyniósł mu kolejne godne dostrzeżenia sukcesy. W dniu 05.11.2019 r. w Krakowie odbyły się przesłuchania i rozstrzygnięcie II edycji wojewódzkiego konkursu wokalno-instrumentalnego na oryginalną interpretację i aranżację utworów Czesława Niemena NIEMEN – My Music.

W konfrontacji młodych twórców muzyki, zainteresowanych kreatywnym i twórczym podejściem do piosenek Czesława Niemena, której przyświecało wyszukiwanie młodych talentów muzycznych, Jury przyznało Dawidowi wysokie, drugie miejsce. Tydzień później, startując w XIII Powiatowym Konkursie Muzyczno-Recytatorskim w Olkuszu Dawid zdobył trzecie miejsce. 15 listopada dostał się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Jose Song, startując w gronie 60 wybranych uczestników z całej Polski. Z kolei 16 listopada uczestniczył w XVII Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej,w którym wzięło udział pół tysiąca osób. Tym razem Dawid uzyskał tytuł laureata oraz otrzymał Nagrodę Specjalną od Kuratora Oświaty. Jako laureat, dzień później wystąpił w Koncercie Galowym XVII Małopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej otrzymując nagrody z rąk Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Jana Dudy.

Przypomnijmy.
17 letni Dawid Pacia jest wokalistą, gitarzystą, saksofonistą, klarnecistą a także autorem tekstów. Zaczął śpiewać już w wieku pięciu lat, a jego przygoda z gitarą rozpoczęła się w czwartej klasie szkoły podstawowej. Już wtedy zdobywał nagrody w różnych konkursach i przeglądach piosenki. Okres gimnazjum to również pasmo sukcesów na scenie: był laureatem pierwszego miejsca w Powiatowym Konkursie Językowe Współzawodnictwo w kategorii piosenka rosyjska; zdobył Grand Prix w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Olkuszu 2017 i 2018 r; otrzymał nagrody i wyróżnienia w przeglądach poezji śpiewanej i recytacji szczebla powiatowego i wojewódzkiego. Od 2017 r. został uczniem PSM w Olkuszu w klasie saksofonu. Za zdobyte osiągnięcia, w 2017 roku otrzymał nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika.

-Z chwilą rozpoczęcia nauki w LO w Wolbromiu występy Dawida stały się jeszcze częstsze – opowiada tata Dawida – Artur, który zaszczepił synowi pasję do muzyki i był jego pierwszym nauczycielem. – W 2019 r. został Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Poezja Śpiewana z finałem w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Dawid jest ponadto filarem i współtworzącym zespół muzyczno-wokalny „Actum Fidei” działający przy parafii w Szreniawie. Współpracuje i występuje z grupą poezji śpiewanej „Po Burzy”- poinformował nas dumny ze syna Artur Pacia.