Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Komunikat Burmistrza MiG Wolbrom w sprawie zmiany godzin pracy Urzędu i ograniczenia zakresu świadczonych usług

Główna treść

Komunikat Burmistrza MiG Wolbrom w sprawie zmiany godzin pracy Urzędu i ograniczenia zakresu świadczonych usług

Dziś w 15 marca, w godzinach wieczornych Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik, zwołał specjalną naradę dotyczącą bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy. Podczas narady Burmistrz podjął decyzję o wprowadzeniu ograniczenia działalności Urzędu Miasta i Gminy i zmiany godzin urzędowania. Tym samym, od dnia 16 marca, aż do odwołania, Urząd będzie czynny dla interesantów w dni robocze, w godz. od 9.00 do 12.00. Będzie można załatwić sprawy najbardziej niezbędne dla naszego codziennego funkcjonowania.

W godzinach urzędowania do dyspozycji Interesantów czynny będzie jedynie Dziennik PodawczyUrząd Stanu Cywilnego, oraz Zamiejscowy Referat Rejestracji Pojazdów w Wolbromiu Starostwa Powiatowego w Olkuszu. 

Zarówno kasa, jak i pozostałe Referaty oraz Wydziały będą NIECZYNNE. 

Działania związane z przygotowaniem mieszkańców oraz pracowników gminnych służb do działań związanych z ewentualnymi zagrożeniami wynikającymi z rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa SARS-CoV-2 prowadzone są Urzędzie od kilkunastu dni. Postępując zgodnie z otrzymanymi zaleceniami i decyzjami administracji państwowej, na naszym terenie wprowadzono maksymalne, dopuszczalne ograniczenia w działalności obiektów i instytucji gminnych. Swoją działalność zawiesiły już wszystkie placówki oświatowe, świetlice, żłobki, ośrodki kultury. Zamknięte zostały biblioteki, sale gimnastyczne, boiska szkolne, a także targowisko. Ponadto swoje kontakty z petentami ograniczył Ośrodek Pomocy Społecznej i Wolbromski Zakład Zakład Gospodarki Komunalnej. Chcąc załatwić sprawy administracyjne czy społeczne prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. 

– Szanowni Państwo, nie narażajmy siebie ani naszych rodzin na ryzyko związane z zachorowaniem. Ze względu na specyfikę koronawirusa najważniejszą sprawą jest ograniczenie spotkań i kontaktów, do tych najbardziej potrzebnych i niezbędnych dla naszego codziennego funkcjonowania. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas celem nadrzędnym i priorytetowym. Dlatego też, staramy się zapewnić ochronę wszystkim mieszkańcom Miasta i Gminy Wolbrom. Apeluję o stosowanie się do wszystkich komunikatów i zaleceń chroniących nas wszystkich przed tą niebezpieczną chorobą – oznajmił Burmistrz Adam Zielnik.