Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Konkurs recytatorski dla przedszkolaków „Owocowo- warzywne rozterki co lepsze jabłuszko, a może kartofelki”

Główna treść

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków „Owocowo- warzywne rozterki co lepsze jabłuszko, a może kartofelki”

Dnia 28.05.2018r w Zespole Szkół w Wolbromiu Przedszkolu Publicznym nr 2 odbyła się III edycja Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków . Tym razem tematem konkursu były owoce i warzywa w wierszach dla dzieci, a tytuł brzmiał: „Owocowo- warzywne rozterki co lepsze jabłuszko, a może kartofelki”.
W konkursie wzięło udział 38 dzieci z 13 placówek z terenu miasta i gminy Wolbrom: Szkoły Podstawowej w Chełmie, Przedszkola przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Porębie Górnej, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łobzowie, Zespołu Szkół w Wierzchowisku, Niepublicznego Przedszkola w Porębie Dzierżnej, Niepublicznego Przedszkola „ Krasnoludek” w Chrząstowicach, Zespołu Szkół w Gołaczewach, Zespołu Szkół w Dłużcu, Niepublicznego Przedszkole Integracyjnego „Mistrzowie Zabawy” w Wolbromiu, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wolbromiu, Zespołu Szkół w Zarzeczu, Zespołu Szkół w Wolbromiu Przedszkola Publicznego nr 2 w Wolbromiu. Każdy z recytatorów wystąpił we własnej interpretacji wiersza i został oceniony przez jury, w którego składzie zasiedli: Małgorzata Krężel, nauczyciel, polonista; Anna Błaszczykiewicz, nauczyciel, polonista; Jolanta Gamrot, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, koordynator akcji „Cała Polska czyta dzieciom” na terenie miasta i gminy Wolbrom. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż recytatorzy w swoich wierszach prezentowali się wspaniale. Każda interpretacja była niezwykle ciekawa i oryginalna. Po naradach jury dokonało wyboru i wyłoniło następujących zwycięzców:
W kategorii wiekowej 3-4 latki:
I miejsce zajęła Karolina Gajda (ZS w Gołaczewach, nauczyciel: Anna Rolka);
II miejsce Wojciech Stasiek (Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wolbromiu, nauczyciel: Lucyna Czerniawska);
III miejsce Tymoteusz Adamczyk (Zespół Szkół w Wolbromiu PP2, nauczyciel: Ewa Maciąg);
Wyróżnienia zdobyły dzieci:
-Antonina Pałka (Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wolbromiu, nauczyciel: Anna Głąb, Barbara Pasich);
-Bartosz Myszor (ZSP w Kąpielach Wielkich, nauczyciel: Gabriela Nowak)
W kategorii wiekowej 5-6 latki:
I miejsce zajął Adam Kulawik (Zespół Szkół w Wolbromiu PP2, nauczyciel: Jolanta Adamus );
II miejsce Ewa Fira (Szkoła Podstawowa w Chełmie, klasa „0”, nauczyciel: Angelika Kuźmińska);
III miejsce Julia Grojec (ZS w Dłużcu, nauczyciel: Izabela Ławik);
Wyróżnienia zdobyły dzieci:
-Maja Gaweł (SP Wierzchowisko, nauczyciel: Agnieszka Kundzierewicz);
-Nikola Glanowska (Niepubliczne Przedszkole „Krasnoludek” w Chrząstowicach, nauczyciel: Anna Żurek);
-Natalia Krukowiecka (ZSP w Kąpielach Wielkich, nauczyciel: Teresa Dyduch);
-Antonina Szczygieł (Szkoła Podstawowa w Zarzeczu, nauczyciel: Mariola Skóra);
-Gabriela Szybalska (Zespół Szkolno- Przedszkolny Łobzów, nauczyciel: Joanna Sikora).
Każdy z występującyh został nagrodzony książką i upominkiem. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim dzieciom za udział, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie recytatorów. Składają serdeczne podziękowanie jury: pani Małgorzacie Krężel, pani Annie Błaszczykiewicz, pani Jolancie Gamrot za podjęcie się tak trudnego zadania jak ocena przedszkolaków. Dziękujemy panu dyrektorowi Waldemarowi Smoterowi i pracownikom ZS Przedszkola Publicznego nr 2 za pomoc w organizacji konkursu. Konkurs jest okazją do prezentacji uzdolnień i talentów dzieci od najmłodszych lat, dlatego organizatorzy zapraszają na kolejną edycję już za rok.

Organizatorzy nauczyciele ZS Przedszkola
Publicznego nr 2 w Wolbromiu
Kamila Gorgoń, Jolanta Cieślik

GALERIA ZDJĘC: