Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Konkursy ku pamięci Tuwima

Główna treść

Konkursy ku pamięci Tuwima

Z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin Juliana Tuwima oraz obchodzonego właśnie Roku Tuwimowskiego, Fundacja Czas Dzieci organizuje dwa jubileuszowe konkursy, mające na celu ożywianie pamięci o poecie wśród młodszych i starszych czytelników. To już ostatnie dni nadsyłania prac konkursowych!


Fundacja Czas Dzieci gorąco zachęca wszystkich sympatyków poezji Tuwima, do udziału w akcji popularyzacji twórczości poety. Okazją do tego są m. in. dwa konkursy:

Konkurs na rodzinne słuchowisko jest przeznaczony dla rodzin, które lubią kreatywne zabawy językowe i nie boją się nowych wyzwań. Waszym zadaniem będzie nagranie własnej interpretacji ulubionego utworu Tuwima, obejmującej nie tylko słowa wiersza, ale również wszystkie możliwe dźwięki, odgłosy i instrumenty, które przyjdą Wam na myśl. Najciekawsze słuchowiska otrzymają nie tylko nagrody rzeczowe, ale zostaną też opublikowane na stronie organizatora oraz wyemitowane w rozgłośniach radiowych! Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie:
http://tuwim.czasdzieci.pl/konkursy/id,18-konkurs_rodzinne_sluchowisko.html

Do wzięcia udziału w konkursie „Urodzinowa Pocztówka dla Tuwima” zachęcamy dzieci w wieku 4 – 14 lat. Ich zadaniem będzie wykonanie ilustrowanej bądź wierszowanej kartki z życzeniami urodzinowymi dla poety. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe, najpiękniejsze pocztówki zostaną nagrodzone atrakcyjnymi zestawami książkowymi. Dodatkowe informacje na temat konkursu uzyskają Państwo na stronie:
http://tuwim.czasdzieci.pl/konkursy/id,14-urodzinowa_pocztowka_tuwima.html

Konkursy są częścią ogólnopolskiego projektu Fundacji: „Lokomotywa wciąż ma parę!”, który ma na celu popularyzację twórczości poety wśród małych i nieco większych czytelników, dzięki nowatorskim działaniom animacyjnym i nowoczesnym metodom promocji. Organizatorzy chcą wyjść z poezją Tuwima w przestrzeń miasta i pokazać, że miejscem literatury jest nie tylko szkolna ława czy biblioteka. W ramach projektu organizowane są także urodzinowe happeningi oraz konferencja naukowa.

Dawid Wołowicz
Fundacja Czas Dzieci