Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Kort z prawdziwego zdarzenia już otwarty

Główna treść

Kort z prawdziwego zdarzenia już otwarty

Dzięki pozyskaniu przez Dom Kultury dofinansowania z Małych Projektów LGD, a także wydatnej pomocy TRI (Poland), przy ul. Kamiennogórskiej w Wolbromiu wybudowano kort tenisowy z prawdziwego zdarzenia. Nowoczesny kort akrylowy, którego modernizacja zajęła niespełna miesiąc powstał w miejsce starego, asfaltowego, kosztem blisko 68 tysięcy zł.W niedzielę, 1 czerwca 2014 r. o godzinie 12.00 odbyła się uroczystość otwarcia wyczekiwanego przez społeczeństwo obiektu sportowego.

Symbolicznego przecięcia wstęgi do nowego obiektu dokonali: burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom, Jan Łaksa, dyrektor LGD „Nad Białą Przemszą” Barbara Mossór, dyrektor TRI (Poland) Takeo Makihara, przewodniczący RM Włodzimierz Żurek, wiceburmistrz Katarzyna Posełek oraz  członkowie zaprzyjaźnionego z DK Wolbrom zespołu Pectus.

Kort tenisowy o wymiarze 14,90m x 32,80m i polu gry 23,77 x 10,97m posiada nawierzchnię akrylową o grubości 5 mm w kolorze czerwonym pola do gry i kolor zielonym części zewnętrznej, jest wyposażony w piłkochwyty z siatki ogrodzeniowej o wysokości 4m. Zaletą nawierzchni akrylowej jest ograniczona przesiąkliwość, duża elastyczność i odporność na ścieranie. Komfort gry na takiej nawierzchni jest nieporównywalny do odczuć podczas gry na nawierzchni asfaltowej, jaka pokrywała dotąd kort.

Rezerwacji kortu można dokonywać w DK pod nr tel.: 32-6441-341, wewnętrzny: 23.

Wiesław Biernacki

Inwestycja współfinansowana ze środków EFRROW w ramach działania 413