Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Łobzów oznakowany

Główna treść

Łobzów oznakowany

Mieszkańcom sołectw gminy Wolbrom tak spodobał się pomysł Andrzeja Bocianowskigo, sołtysa Gołaczew, który postanowił oznakować wieś tak, aby przyjezdnym łatwiej było się w niej odnaleźć, że postanowili naśladować dobry pomysł. Kolejna tablica informacyjna przygotowana graficznie przez Referat Komunikacji Społecznej i Promocji UMiG Wolbrom stanęła już w Łobzowie. Z prośbą o przygotowanie podobnego projektu zwróciła się do nas również Jeżówka.

Nową, dużą i czytelną tablicę, z dokładną mapą sołectwa Łobzów wraz z Wymysłowem i krótką informacją o nim, ustawiono w centralnym punkcie wsi przy remizie strażackiej. Dzięki niej łatwiej będzie trafić do poszczególnych kolonii i pod konkretny adres.

Dobry pomysł z Gołaczew zostanie prawdopodobnie powielony także przez Jeżówkę – zainteresowanie ustawieniem tablic informacyjnych w tej dość skomplikowanej komunikacyjnie wsi wyraził radny z tej miejscowości Józef Łysek. Oczywiście podjęliśmy temat i za jakiś czas projekt będzie gotowy. Poprzednie inicjatywy finansowane były z funduszu sołeckiego, mieszkańcy Jeżówki również rozważą to rozwiązanie.

Ewa Barczyk