Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Łobzów to zapamięta…

Główna treść

Łobzów to zapamięta…

We wszystkich placówkach oświatowych rozpoczęto dziś uroczyście rok szkolny, ale dzień ten szczególnie zapisze się w historii nowo powstałego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łobzowie. Radość lokalnej społeczności z otwarcia nowych perspektyw dla łobzowskiej szkoły nie miała granic, stąd wiele ciepłych słów i podziękowań trafiło do osób, które przyczyniły się do rozkwitu i poszerzenia zakresu działalności placówki, której przyszłość jeszcze nie tak dawno była zagrożona.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie został powołany do życia uchwałą Rady Miejskiej tuż przed wakacjami, zatem na dokonanie wszystkich koniecznych działań, w tym metamorfozy pomieszczeń niezbędnych do uruchomienia przedszkola i stołówki było naprawdę mało czasu. Czego jednak się nie da zrobić, kiedy jest zapał, chęci i „zielone światło” od organu prowadzącego….

Ogrom tytanicznej pracy i tempo w jakim została wykonana  jest godzien podziwu. Dlatego właśnie podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Łobzowie nie żałowano słów podziękowania zarówno pod adresem burmistrza Adama Zielnika i lokalnego radnego Zdzisława Pasicha (nawiasem mówiąc absolwentów łobzowskiej podstawówki), ale także wszystkich fachowców, którzy  stanęli na wysokości zadania, na czele z głównym wykonawcą, którym był  Zakład Usług Remontowo-Budowlanych I Hotelarskich Jana Haberki z Lgoty Wolbromskiej, a także firm Usługi Budowlane Bogdana Grucy z Zarzecza, Elektrotech Łukasza Syguły z Łobzowa, Usługi Parkieciarskie Ryszard Kordaszewski z Dłużca, Technika Grzewcza Sanitarna, Gazowa Tomasz Drużyński z Pilicy. Dziękowano też pracownikom placówki, którzy do ostatniej chwili przygotowywali wszystko, aby zdążyć przed pierwszym tegorocznym szkolnym dzwonkiem.

Wzruszenia, ogromnej radości i satysfakcji nie kryła Anna Gorgoń, której powierzono kierowanie placówką. Do gratulacji i podziękowań przyłączył się także kolejny były uczeń szkoły, prezes Banku Spółdzielczego w Wolbromiu  Witold Myszor, który wyrażał radość i wdzięczność w imieniu własnym oraz mieszkańców. – Łobzów  wam to zapamięta – podkreślał. Najlepsze życzenia i gratulacje składała również posłanka Lidia Gądek, a także pani dokrot Janina Warzecha.

Rok szkolny w nowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobzowie rozpoczęło dziś 25 przedszkolaków i 82 uczniów szkoły podstawowej. Będą mieli do dyspozycji nową stołówkę wraz  kuchnią, która będzie przygotowywała posiłki dla ok. 50 dzieci.

Wszystkim przedszkolakom i uczniom, a także nauczycielom i pracownikom obsługi , którzy rozpoczęli dziś naukę i pracę życzymy dobrego roku szkolnego!