Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Łuczniczy Puchar Lata 2021

Główna treść

Łuczniczy Puchar Lata 2021

26 czerwca, z udziałem 26 zawodniczek i zawodników z pięciu klubów: ULKS Sokole Oko Zawadka, LTS Zamek Suski, Łucznik Żywiec oraz Diany Wolbrom, na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu odbyły się zawody łucznicze o Puchar Lata 2021. Gospodarzem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Diana” z Wolbromia, założony i prowadzony od 50 lat przez trenera Bolesława Plutę, któremu pomaga Jerzy Pacia.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał trener i Prezes UKS Diana Wolbrom Bolesław Pluta wspólnie z reprezentującym Burmistrza Adama Zielnika Sekretarzem Miasta i Gminy Wolbrom Waldemarem Kolanko.
Były to kolejne cykliczne zawody, tym razem dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Dzieci Starsze strzelały na dystansie: 25-20-15 i 10 metrów natomiast Dzieci Młodsze na dystansie 10 i 5 metrów.

Rywalizację zespołową w kategorii Dzieci Starszych wygrali zawodnicy UKS Diana Wolbrom, natomiast w kategorii Dzieci Młodszych zwycięstwo wywalczyli łucznicy z ULKS Sokole Oko Zawadka.

Jak zwykle, oprócz rywalizacji sportowej, zawody były okazją do spotkania zawodników z różnych klubów, podyskutowania o problemach i do wesołej zabawy. Rywalizacja odbywała się w rodzinnej atmosferze, sprzyjała też pogoda. Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje i poczęstunek. Młodzi łucznicy i łuczniczki oraz osoby towarzyszące mogły schłodzić się, ufundowanymi przez sponsora lodami, a po zakończeniu zmagań sportowych na wszystkich chętnych czekały przygotowane przez łuczniczych seniorów Krzysztofa i Stanisława kiełbaski z grilla.

A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Dzieci Starsze – chłopcy

 1. Mateusz Skalski – ULKS Sokole Oko Zawadka
 2. Wiktor Wyrodek – UKS Diana Wolbrom
 3. Borys Polak – ŁTS Zamek Suski

Dzieci Starsze – dziewczęta

 1. Milena Kawończyk – ULKS Sokole Oko Zawadka
 2. Amelia Arendarska – Łucznik Żywiec
 3. Wiktoria Myszor-Lach – Łucznik Żywiec

Dzieci Młodsze – chłopcy

 1. Wojciech Sordyl – Sokole Oko Zawadka
 2. Sylwester Fajfer – Sokole Oko Zawadka
 3. Norbert Kamiński – Sokole Oko Zawadka

Dzieci Młodsze – dziewczęta

 1. Urszula Świętek – ULKS Sokole Oko Zawadka
 2. Zuzanna Paluchowska – Sokole Oko Zawadka
 3. Anna Fira – UKS Diana Wolbrom

Podczas ceremonii wręczenia dyplomów i pucharów dla najlepszych łuczniczek i łuczników oraz klubów, medalami pamiątkowymi „50 lecia Sekcji Łuczniczej w Wolbromiu” zostali wyróżnieni trenerzy, działacze sportowi i osoby wspierające działalność klubu.
Za ufundowanie pucharów i dyplomów organizatorzy dziękują burmistrzowi Adamowi Zielnikowi. Natomiast za ufundowanie nagród rzeczowych, organizatorzy składają podziękowania lokalnym sponsorom oraz wszystkim, którzy pomogli przy organizacji zawodów.

Nadmienić należy, że sekcja łucznicza, której założycielem jest Bolesław Pluta działa w Wolbromiu już od 50 lat. Bolesław Pluta posiada tytuł magistra AWF w Krakowie i trenerem II stopnia uzyskany w AWF w Poznaniu. Obecnie sekcja łucznicza działa w ramach stowarzyszenia UKS Diana Wolbrom, przy Szkole Podstawowej nr 2 ul. Pod Lasem 1.