Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Łuczniczy Puchar Lata 2022

Główna treść

Łuczniczy Puchar Lata 2022

25 czerwca, z udziałem 51 zawodniczek i zawodników z siedmiu klubów, na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu odbyły się międzyokręgowe zawody łucznicze o Puchar Lata 2022. Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, który objął patronat honorowy nad zawodami, po ceremonii dekoracji zawodników, medalem „Za udział w rozwoju Miasta i Gminy Wolbrom” uhonorował Bolesława Plutę – trenera i założyciela UKS Diana Wolbrom.

W zawodach uczestniczyły ekipy z klubów województwa małopolskiego oraz śląskiego: Achilles Dobczyce, UKS „GROT” Ruda Śląska, LTS Zamek Suski Sucha Beskidzka, Grot Zabierzów, ULKS Sokole Oko Zawadka, Łucznik Żywiec oraz gospodarzy – Uczniowskiego Klubu Sportowego „Diana” Wolbrom.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Adam Zielnik. wraz z organizatorem zawodów a zarazem Bolesławem Plutą.

Lejący się z nieba żar nie przeszkodził w uzyskaniu najlepszych wyników. Na spragnionych, czekały zgrzewki wody mineralnej, a także słodkie bułeczki. Z kolei po zakończeniu zmagań sportowych, wszyscy mogli skosztować przygotowanych przez łuczniczych seniorów Krzyśka i Stanisława – pysznych kiełbasek z grilla.

Były to kolejne udane zawody łucznicze. Dzieci rywalizowały na dystansie 10 i 5 metrów. W kategorii wiekowej Młodzików/Młodziczek młodszych strzelano do tarcz z odległości 15 i 10 metrów. Natomiast Młodziki i Młodziczki do „dziesiątki” mierzyli z 40 i 20 metrów.

Wyniki indywidualne osiągnięte przez wolbromskich łuczników:

Kat. Dzieci: Antonina Majda 2m.

Kat. Młodziczki: Milena Szczepara 3 m. Aleksandra Majda 11 m. Natalia Kośmider 16 m.

Kat. Młodzicy: Wiktor Wyrodek 6 m. Szymon Kazibut 10 m. Mikołaj Śliwiński 12 m. Alan Marcinek 14 m. i Michał Struzik 15 m.

Rywalizację zespołową wygrały kluby:

w kat. Dzieci

  • 1 miejsce ULKS Sokole Oko Zawadka
  • 2 miejsce Grot Zabierzów
  • 3 miejsce UKS Diana Wolbrom

w kat Młodzicy młodsi

  • 1 miejsce ULKS Sokole Oko Zawadka
  • 2 miejsce Łucznik Żywiec
  • 3 miejsce UKS „GROT” Ruda Śląska

w kat. Młodzicy

  • 1 miejsce UKS „GROT” Ruda Śląska;
  • 2 miejsce UKS Diana Wolbrom
  • 3 miejsce ULKS Sokole Oko Zawadka

Pełne wyniki zawodów (kliknij)

Na najlepszych zawodników oraz zespoły czekały puchary, dyplomy oraz upominki ufundowane przez patrona zawodów Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika. W ceremonii dekoracji Burmistrzowi Adamowi Zielnikowi towarzyszył Bolesław Pluta, trener Jerzy Pacia oraz Dyrektor Zespołu Szkół (ul. Pod Lasem) Waldemar Smoter.

Tuż po ceremonii wręczenia nagród, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik postanowił po raz kolejny docenić zasługi założyciela klubu łuczniczego UKS Diana Wolbrom. Z okazji ubiegłorocznego jubileuszu 50-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego „Diana”, Bolesław Pluta został uhonorowany medalem „Za udział w rozwoju Miasta i Gminy Wolbrom”. W kwietniu br. założyciel z racji jubileuszu został doceniony przez Adama Zielnika listem gratulacyjnym oraz pamiątkowym pucharem.

Dzięki Pana ogromnemu zaangażowaniu klub przyczynia się bez wątpienia do promocji Miasta i Gminy Wolbrom oraz rozwoju sportu w dziedzinie łucznictwa, a jego zawodnicy z dumą reprezentują barwy naszej gminy na terenie całego kraju. Pragnę podziękować Panu, jako Prezesowi, Trenerowi oraz Działaczowi sportowemu za zaangażowanie i wytrwałość, która owocuje sukcesami zawodników i jest powodem do dumy dla naszej małej ojczyzny – zwracał się do niezmordowanego trenera oraz propagatora łucznictwa Burmistrz Adam Zielnik.

Nadmienić należy, że sekcja łucznicza działa w Wolbromiu od 51 lat. Jej założyciel Bolesław Pluta posiada tytuł magistra AWF w Krakowie i trenerem II stopnia uzyskany w AWF w Poznaniu. Obecnie sekcja łucznicza działa w ramach stowarzyszenia UKS Diana Wolbrom, przy Szkole Podstawowej nr 2 – Zespół Szkół ul. Pod Lasem 1.

Organizatorzy, tradycyjnie wielkie podziękowania kierują do: Burmistrza Adama Zielnika za ufundowanie pucharów, dyplomów i upominków; Piekarni „U Jacka” za ufundowanie słodkiego poczęstunku. Słowa podziękowania słane są również dla wszystkich osób, którzy wspierają łuczników i pomagają przy organizacji zawodów.