Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Mali mistrzowie ortografii

Główna treść

Mali mistrzowie ortografii

18 uczniów z klas III szkół podstawowych z terenu gminy Wolbrom wzięło udział w XIV edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 25. marca w Zespole Szkół w Dłużcu. Podobnie jak w latach ubiegłych ten etap konkursu składał się z dwóch części: głównej -pisanie ze słuchu i test oraz zadania dodatkowego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych i gramatycznych, umiejętnością rozwiązywania zagadek, krzyżówek, uzupełniania wyrazów o różnym stopniu trudności.

Do zmagań z trudną sztuką polskiej gramatyki przystąpili reprezentanci:
– Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu: Krzysztof Borówka, Gabriela Wolczyńska, Łukasz Zaręba (opiekun Maria Osmenda); Damian Skoczyń, Laura Luks (opiekun Barbara Kocioł)
– Szkoły Podstawowej w Zarzeczu: Bartosz Gęgotek, Eliza Podsiadło, Weronika Aksamit, Filip Nocoń (opiekun Stanisława Nocoń)
– Szkoły Podstawowej w Gołaczewach: Maria Rolka, Natalia Pałka (opiekun Małgorzata Topolska) oraz z filii w Chrząstowicach: Mateusz Jałowiec (opiekun Henryka Barczyk)
– Szkoły Podstawowej w Łobzowie: Piotr Gamrot, Konrad Dudek (opiekun Regina Pandel)
– Szkoły Podstawowej w Dłużcu: Jakub Banaś, Natalia Makowska, Gabriela Gamrat, Weronika Żaczkowska (opiekun Anna Nawrot).

Zadania konkursowe nie były łatwe, mimo tego uczniowie poradzili  sobie lepiej niż niejeden dorosły. Gminna komisja konkursowa pracująca w składzie: przewodnicząca Anna Nawrot – nauczycielka Szkoły Podstawowej  w Dłużcu oraz członkowie: Maria Osmenda – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu, Renata Chmielarz – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku, Małgorzata Topolska – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Gołaczewach, Aleksandra Grela – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Dłużcu, dokonała oceny prac uczniów i pięć najwyżej punktowanych przekazała komisji powiatowej do weryfikacji.
Wszyscy uczniowie po zakończeniu eliminacji gminnych konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a następnie zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowały Panie ze stołówki działającej w naszej szkole. Do zorganizowania przedsięwzięcia przyczyniła się Rada Rodziców Zespołu Szkół w Dłużcu, za co składam serdeczne podziękowania.

Znamy już wyniki gminnego etapu – najlepiej z zadaniami poradzili sobie:

I miejsce i tytuł „Mały Mistrz Ortografii Gminy Wolbrom” zdobył Jakub Banaś, uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun Anna Nawrot)

II miejsce i tytuł „Mały Wicemistrz Ortografii Gminy Wolbrom” – Natalia Makowska, uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Dłużcu (opiekun Anna Nawrot)

III miejsce – tytuł „Mały Wicemistrz Ortografii Gminy Wolbrom” – Krzysztof Borówka, uczeń klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu (opiekun Maria Osmenda)

IV miejsce – Piotr Gamrot – Szkoła Podstawowa Łozbów (opiekun Regina Pandel)

Wymienieni powyżej zwycięzcy konkursu będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 25. kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej w Bolesławiu.

Przewodnicząca Anna Nawrot