Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Małopolski Festiwal Smaku- przystanek Wolbrom- już 10 września

Główna treść

Małopolski Festiwal Smaku- przystanek Wolbrom- już 10 września

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w osobach: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego i Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego zapraszają mieszkańców do Wolbromia, na jubileuszowy Małopolski Festiwal Smaku.

Festiwal odbywa się corocznie od 2005r. w czasie wakacji, w kilku terminach w różnych miejscach na terenie małopolski. W tegorocznej odsłonie, Małopolski Festiwal Smaku odbył się już w: Brzesku, Brzeszczach, Suchej Beskidzkiej, Dąbrowie Tarnowskiej, Czorsztynie-Sromowcach Niżnych i Proszowicach. W najbliższą niedzielę Festiwal zawita do Wolbromia nad Zalew Wolbromski, a tydzień później do Skawiny.

W czasie festiwalu rozgrywane są konkursy kulinarne, odbywają się pokazy sztuki kulinarnej i warsztaty oraz występy zespołów ludowych oraz koncerty muzyczne. Na swoich stoiskach producenci regionalni mają możliwość zaprezentowania swoich produktów i wyrobów.

Organizatorem festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego a partnerem wydarzenia Miasto i Gmina Wolbrom.

Małopolski Festiwal Smaku. Pełno…LETNIE Smakowanie – kierunek Wolbrom!

Kto już spotykał się z nami na tegorocznej odsłonie Małopolskiego Festiwalu Smaku, tego nie trzeba zapraszać po raz kolejny. A kogo nie było, ten będzie miał przedostatnią okazję poczuć smakowitą atmosferę festiwalu 10 września nad zalewem w Wolbromiu!

Już trzeci miesiąc świętujemy osiemnaste urodziny tej jednej z najbardziej znanych małopolskich imprez, ale przyznajcie sami, że warto – jubilat dostojny, stoły za każdym razem pełne pyszności, a zabawa zawsze przednia. Wprawdzie powoli zbliżamy się do festiwalowego końca, ale to wcale nie oznacza, że zwalniamy tempo. Także i tym razem spodziewajcie się mnóstwa atrakcji i doskonałej atmosfery przez całą niedzielę 10 września.

W programie Małopolskiego Festiwalu Smaku. Pełno…LETNIE Smakowanie. Wolbrom, 10 września 2023r.

11:00 – Rozpoczęcie Małopolskiego Festiwalu Smaku

11:15 – 11:30 Quiz wiedzy o Małopolsce

12:00 – Oficjalne otwarcie Małopolskiego Festiwalu Smaku

12.15 – 13.15 Pokaz gotowania Andrzeja Polana (I)

13.15 – 13.30 Pokaz iluzjonisty

13.30 – 13.35 Konkurs dla Wystawców na najsmaczniejszy produkt

13:35 – 14:35 Pokaz gotowania Andrzeja Polana (II)

14.35 – 14.50 Pokaz iluzjonisty

14.50 – 15.50 Pokaz gotowania Andrzeja Polana (III)

15.50 – 16.20 Quiz wiedzy o Małopolsce – Kahoot

16.20 – 17.10 Pokaz gotowania Andrzeja Polana (IV)

17:10 – 17:40 Wręczenie nagród w konkursie na najsmaczniejszy produkt

17:40 – 18:30 Pokaz gotowania Andrzeja Polana (V)

18.30 – 19.00 – Uroczyste krojenie tortu

19.00 – 20.00 – Koncert Mateusza Mijala

11.00-19.00 atrakcje dla dzieci (warsztaty, ścianka urodzinowa, animacje, gry, konkursy)

Podczas wydarzenia będziemy prowadzić zbiórkę charytatywną na rzecz dwuletniej Natalki, która dzielnie walczy o swoje zdrowie Natalka Kowalczyk – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

W otoczeniu urodzinowych dekoracji poczęstujemy naszych gości tortem, obejrzymy fascynujące pokazy iluzjonisty, z przyjemnością wysłuchamy życzeń, a na zakończenie, po dniu pełnym wrażeń zrelaksujemy się przy muzyce Mateusza Mijala.

Będzie wyśmienicie! O czym zapewniają Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego i Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.