Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Mamy 2 miliony dotacji na halę sportową w Łobzowie

Główna treść

Mamy 2 miliony dotacji na halę sportową w Łobzowie

Zapomniana przez lata Szkoła Podstawowa, a obecnie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie przeżywa drugą młodość. Dzięki przeprowadzonym pracom modernizacyjnym budynek i otoczenie szkoły zmieniły się nie do poznania. W 2017 roku szkoła, jako jedna z siedmiu placówek z terenu gminy, przeszła gruntowną termomodernizację. Zmodernizowane zostało także boisko oraz prowadząca do szkoły droga z nowym chodnikiem. Na tym jeszcze nie koniec!

Ku uciesze uczniów i ich rodziców, szkołę czeka kolejna, jakże potrzebna inwestycja. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrza Wolbromia Adama Zielnika, będzie nią budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej!

Mamy już gotową dokumentację na salę gimnastyczną, teraz udało się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie. Mamy aż 2 mln. zł na salę gimnastyczną w Łobzowie – z radością oznajmił burmistrz Adam Zielnik. – Otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki za sprawą Pana Ministra Jacka Osucha. I pomyśleć, że ta szkoła w 2012 miała iść pod nóż jako nierozwojowa! A teraz mamy 8 letnią szkołę podstawową, przedszkole, bibliotekę, kuchnię, całe zaplecze i za dwa lata – salę gimnastyczną – skwitował burmistrz.