Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Mamy 400 tys. zł. na samochód dla OSP Kąpiele Wielkie

Główna treść

Mamy 400 tys. zł. na samochód dla OSP Kąpiele Wielkie

W 2015 roku marzenia o kupnie fabrycznie nowego samochodu gaśniczego spełniły się w OSP Dłużec. W 2016 roku z nowiutkiego wozu bojowego radowali się druhowie z OSP Zarzecze. Z końcem 2017 r. radość z pozyskania nowych pojazdów ogarnęła ochotników z OSP w Porębie Dzierżnej oraz OSP w Gołaczewach. Jeszcze w tym roku do grona szczęśliwców dołączy jednostka OSP w Kąpielach Wielkich.
Zakup w ciągu roku dwóch zupełnie nowych samochodów bojowych (w 2017 r) i jednocześnie pięciu w ciągu czterech lat kadencji burmistrza Zielnika jest z bez wątpienia historycznym wydarzeniem nie tylko w dziejach gminy, ale także wyjątkowym wydarzeniem nawet w skali kraju.

  • Kolejne „nie da się” odhaczone – z dumą podkreśla gospodarz gminy. – Mamy 400 tys. zł. na samochód dla OSP Kąpiele Wielkie, stąd też składam serdeczne podziękowania dla Komendanta Głównego PSP Pana gen. brygadiera Leszka Suskiego oraz Panów Ministrów: Henryka Kowalczyka i Jarosława Zielińskiego. Oczywiście cały czas dalej szukamy dodatkowych środków. Kąpielska jednostka o nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy wzbogaci się jeszcze w tym roku, a marka samochodu zostanie wybrana w przetargu, który planuje się we wrześniu. Samochód powinien trafić do Kąpiel na przełomie listopada i grudnia – oznajmił zadowolony burmistrz Adam Zielnik, zapowiadając tajemniczo, że to jeszcze nie koniec i dopiero ten rok będzie rekordowy dla OSP.

Na zdjęciach:

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy SCANIA P410 6×6 dla OSP Gołaczewy przekazany jednostce w dn. 29 kwietnia 2018 r.
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy RENAULT D16 4×4 dla OSP Poręba Dzierżna przekazany w dn. 17 czerwca 2018 r.